Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan tudhatom hogy egészsége...

Honnan tudhatom hogy egészséges vagyok- e teljesen, ha nincs konkrét betegségem? Szellemileg is és testileg is értem ezt.

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. Nem is létezik olyan vizsgálat, amivel minden problémát ki lehetne zárni.
2022. nov. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem NCGS-em van, amit semmilyen vizsgálattal nem lehet kimutatni, amolyan jöjj rá magadtól betegség.


De ne legyen most ilyen betegségtudatod, mert a folyamatos öndiagnosztika miatt meg fogsz kattanni.


Ha emiatt van belső szorongásod, hogy biztos, hogy van bajod, akkor keress fel egy pszichológust, mert el fog rajtad uralkodni, ha meg nagyon benned van az érzés, akkor kérj oda beutalót.

2022. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy még van majdnem egy hónap Szentestéig, és eldöntöd, hogy ebben az 1 hónapban elmész 1-1 vizsgálatra? Tüdőszűrő, labor(vérkép, vizelet), EKG, ultrahang,... Ezek nem fájnak (a vérkép egy tűszúrás, a cukorterheléses vérkép is max. 2, de szerintem ma már az sem egy vész), viszont nagyon sok minden kiderül belőlük...

Ennyit tehetsz, a többi meg már jön ezekből (mármint minden vizsgálatnak lesz egy eredménye, ami alapján az orvos továbbirányíthat szakorvosokhoz, szakvizsgálatokra)...

2022. nov. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Azért érzi az ember a saját testét. Minek kéne vizsgálatokra mászkálni, ha jól van? Nem is értem.
2022. nov. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4. Hát azért egy csomó olyan betegség van, ami nem okoz tünetet az elején, de egy szűrővizsgálattal kilehet mutatni, pl a rák legtöbb tipúsa.
2022. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En most fogok pont elmenni vizsgalatokra, amiket a harmas ir + fogorvos. Azt nem gondolom, hogy valami titokzatos, ritka betegsegem lenne, ami ezekbol sem derulne ki, de valami baj biztos van, remelhetoleg valami aprosag, vitaminhiany vagy ilyesmi.


#4 Alapvetoen nem baj szerintem, ha neha leellenorzi magat az ember, nekem pl gyerekkoromban volt utoljara vervetelem, tudoszuro talan 7-8 eve, fogkoleszedesre is illene megint elmennem, szerintem igy 30 felett mar belefer egy teljes vizsgalat. Ha van valami baj, azt jobb korabban eszrevenni.

Gondolom a kerdezo sem azert gondolkodik ezen, mert makk egeszsegesnek erzi magat. Maximum nem talalnak semmit es azt mondjak, egeszsegesebb eletmod.

2022. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!