Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elviselhetetlen viszketés?

Elviselhetetlen viszketés?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy rettenetesen viszket a combom külső oldala. Volt, hogy annyira vakartam, hogy véraláfutásos lett de egyszerűen nem bírom megàllni mert az őrületbe kerget.

Sosem voltak ilyen problémáim, amióta kiköltöztünk Ausztriába ez pontosan azóta áll fenn. Lehetséges, hogy vagy a nagyon hideg idő, vagy a kemény víz szárítja ki a bőröm?

Testápolót csak akkor szoktam használni rá ha éppen viszket és enyhíteni akarom de nem rendszeresen sajnos. Kellene?



2023. febr. 6. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Úgy gondolom, ha ez lenne az ok, akkor nem csak azon az egy ponton/területen viszketne, de bevallom nem vagyok bőrgyógyász, ne vedd készpénznek.

A viszketés egyébként érdekes dolog abból a szempontból, hogy magadnak is be tudod képzelni egész könnyen. Pl. durva példa, de ha egy teremnyi embernek tetvekről tartok részletes előadást, a felének fixen viszketni kezd a feje... Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy rengeteg dolog okozhatja, és ha nagyon nem múlik el, akkor én meglátogatnék egy bőrgyógyászt, ő láthatja, ez a szakterülete, és nem vaktában fog lövöldözni az interneten.

2023. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem csak ott viszket egyébként, bocsánat csak azt emeltem ki, szóval a lábszáram is nagyon meg a térdem két oldala is. Szinte az egész lábam
2023. febr. 6. 18:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézetnék egy vércukrot
2023. febr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nadrág és harisnya is okozhatja. Műszál vagy Öblítő, mivel a lábon sokkal jobban érintkezik a ruha, mint felül. Már akinek, nekem a trikó is passzos. De a hideg is okozhatja, igen. Igyál több folyadékot, főleg vizet, az is segíthet.
2023. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos harisnyát is hordok :( Erre már én is gondoltam. Köszönöm
2023. febr. 9. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!