Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg reflux lenne, hogy...

Tényleg reflux lenne, hogy egy ideje nyelésnél azt érzem van valami a torkomon?

Figyelt kérdés

Voltam fül-orr gégésznél és ő a tükörrel is megnézte a torkom és egy olyasmi dologgal ami ilyen hosszú pálca szerű és egy nagyító van a végén. Azt is betolta a tokomba és nézte.

Ha lett volna valami ott, valami elváltozás, nyelőcsőszűkület vagy a legrosszabb az látta volna ezzel?

Azt mondta vérbőséget lát és annak ellenére, hogy nem érzek visszaböfögést vagy maró hatását, hogy visszajön az étel lehet reflux. Ő arra gyanakodna és próbáljak reflux életmódot követni meglátva, hogy milyen lesz ez az érzés utána.



2023. febr. 6. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gégetükrözéssel (amit csinált) a gége és a torok mélyebb helyen lévő elváltozásait látjuk.

Ha azt mondta csak kicsit vérbő de más nincs akkor ezekkel nincs komolyabb gond.

Hát ha más nincs ,igen , lehet refluxtól. Diéta, este felpolcolt fej, savcsökkentőt meg lehet próbálni. Ha nem használ akkor pedig gasztroenterológiai szakrendelés és gyomortükrözés jöhet szóba .

2023. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, én pl nehezen nyelek valószínű reflux miatt.
2023. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A refluxnál jellemző, hogy inkább reggel fáj a torkod, mivel éjjel a sav visszatud áramlani a torokba.
2023. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem gyakran érzem, hogy torokköszörulesre van szükségem.
2023. febr. 6. 19:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve kérdezte szorongó vagyok-e, mert többször olvastam azt is hogy pszichés dolog miatt is lehet. Ami nálam Szóba jöhet mert volt tényleg nehéz időszakom és nagyon rá is tudok a dolgokra stresszelni.
2023. febr. 6. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!