Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tenziós fejfájásra mi használ?

Tenziós fejfájásra mi használ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos már egy éve küzdök vele, még csak most kezdődik a kivizsgálás, de eddig semmi jót nem hallottam vagy olvastam arról, hogy hogyan lehet kezelni, vagy csillapítani. Már hetente egyszer iszonyatos fejfájásom van és másnap is fáj, de akkor elviselhető. Vérnyomásom van, hogy magas aznap, de nem minden fejfájásnál. Már megszámolni se tudom mennyi fájdalomcsillapítót próbáltam, inkább már semmit se veszek be, úgy se hat. Aznap dolgozni sem tudok, meg úgy igazán semmit se tudok csinálni.


Valakinek van pár bíztató szava? Van remény, hogy kezelhető lesz vagy legalább csökkenthető?

Ráadásul fronthoz is köthető... melegfront, melegedés, napsütés... ha kisüt a nap én kb haldoklok. :( elkeserít ez az egész. Nem hiszem el, hogy semmit nem lehet vele kezdeni :(



2023. febr. 7. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Vasat szedj extra adagba!

Egyél nyers diót is naponta többször egy egy marékkal, és aludj többet (legalább 9 órát)!


50 cm-nél közelebbről ne nézz semmilyen monitort, ha pedig mobilozol akkor 15 percenként 5 perc szünet!


Ha szemüveges vagy akkor nézesd meg a látásod!

2023. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Kisgyerek mellett az alvásom valóban nem megfelelő...

Szemüveges vagyok és monitor előtt dolgozom.


Most megyek majd neurológiára, szemészetre.

Na és akkor elkezdek vasat szedni, hátha javul a helyzet. Ha csak havi egyre letudnám csökkenteni a fájdalmas napokat, már elégedett lennék :D

Köszönöm a tippeket.

2023. febr. 7. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Szivesen, kevesen tudják sajnos, hogy a vas nagyon rosszul hasznosul, és önmagában kevés is.. Pl: réz, magnézium, cink, magnán nélkül. A dió önmagában egy makrotápanyag bomba.
2023. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet ez már migrén. Én is migrénes vagyok, előtte tenziós fejfájással "kezeltek" évekig. Sajnos a lányom örökölte, most hetente van migrénje. Erre van rohamoldó gyógyszer, csak egy jó neurológus kellene, aki ezt felismeri. Ha tényleg csak tenziós akkor sok jóval nem kecsegtetlek.
2023. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem gondolom migrénnek, meg a háziorvosom is tenzióra tippel, hiszen nem féloldali a fájdalom.


Sajnos nekem is sokan mondják, hogy kivizsgálták, tenziós fejfájás és semmi nem használ azóta sem..

Egy évvel ezelőtt csak havonta egy alkalom volt kb. Most meg heti rendszerességű.... ha csak ennyit elérnénk, hogy ritkulna, már az is öröm lenne. Simán lehet, hogy több dolog húzodik a háttérben és ezek miatt sűrűsödött be. Alapból hashimotós vagyok, IR társul hozzá. Most kezdek el újra belevágni a kezelésekbe, vashiányos is vagyok, ha nem szedek vasat, mint ahogy most se szedek. Lehet, ha mindent kezelnénk, és odafigyelnék, enyhülne, vagy ritkulna... én ebben azért bízom, mert nyilván kell lennie valaminek ami kiváltja... de olyan lehetetlennek hangzik, hogy smemilyen megoldás nincs. A gyermekem már megkérdezte, miért vagoyk mindig beteg.. mert többet lát feküdni, mint nem... :( Ez azért elszomorít.

2023. febr. 7. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor gondold át az életedet, 8 év havi 25 nap fejfájástól mentett meg végül egy pszichoterápia, mert a fene se gondolta, hogy ami bánt vagy bántott a múltban visszacsap fejfájás képében. Aztán sajnos jött a változókorom és újfent megjelent. A lányom is alulműködéses és IR-s, volt vashiánya is, mégsem tenziós a fejfájása. Arról nem beszélve, hogy van amikor a migrén nem csak egyoldalon támad, hanem az egész fej fáj. Sok szerencsét a kivizsgáláshoz! És jobbulást!
2023. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
A fejfájást nagyon sok inden okozhatja, többnyire magadnak kell megtalálnod a gyógymódot, mert az ezzel kapcsolatos orvosi kivizsgálás igencsak hosszadalmas lehet. Ha nem a vérnyomással, szívfrekvenciával köthető össze, akkor próbálkozz magad. A széndioxid tágítja az ereket, nagyobb mennyiségben fogyasztott szénsavas ital, különösen ha citromsavat is tartalmaz, hatásos lehet. A vérlemezkék működését nemcsak a citromsav gátolja, de a koffein is kis dózisban és a teában található pentoxifillin, ezért ilyenkor erős tea is jó lehet. Ha fájdalomcsillapítót veszel be, akkor mozogj mellette, mert különben a hatóanyag nem jut el gyorsan a szükséges agyi területekre.
2023. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!