Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék ha borzasztóan...

Mit tehetnék ha borzasztóan belefáradtam a világba?

Figyelt kérdés

Elegem van ebből a világból

A sok problémából, abból, hogy az emberek egymással veszekszenek, a gyűlölködésből, abból, hogy minden nap nyomják le a torkunkon a sok sz.rt, sorolhatnám estig, de felesleges.

Többször éreztem már így, de mindig segített, ha kisírtam magam, már nem segít. Valószínűleg azért is érzek most másképp, mert mindig is szerettem volna saját családot, gyermeket, de most, hogy itt állok előtte és lehetőségem lenne rá, nem akarok már gyereket. Nagyon örülnék neki, de ebbe a világba minek? Ebbe, amiben én sem érzem jól magam, ahonnan legszívesebben elmenekülnék. Néha azon gondolkodom, hogy elszökünk egy lakatlan szigetre, csak a férjemmel és nem mondjuk el senkinek, hogy hol vagyunk.

Aztán utólag mindig kinevetem magam, amiért ezt gondoltam.

Érzett már valaki így? Normális ez az érzés? Hogyan tudnám túl tenni magam ezen? Boldog akarok lenni, de addig gyereket vállalni is felesleges, amíg a saját anyja sem szívből boldog. Félre ne értsetek, nem depressziós vagyok. Hálás vagyok mindenért amin van, egészséges vagyok, jó munkám van, van kit szeretnem. Mégsem tudok igazán boldog lenni, amíg egy ilyen undorító világban élek tele gyűlölettel.


2023. febr. 11. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit gondoljon, akinek nem jöttek így össze a dolgai? Szerintem pihenj. Egy gyerek elég sok meló.
2023. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan is el lehet határolódni a gyűlölködéstől, sok szarságtól. Én pl 12 éve kidobtam a tévémet. Semmilyen politikai tartalmú oldalt, hírt, stb nem nézek. Közösségi oldalakon tiltok minden beszólogató, rosszindulatú, politizálós, stb ismerőst. Oké, teljesen nem tudjuk magunkat függetleníteni a világtól, de döntés kérdése, hogy mennyit engedsz be belőle. Millió mód van a stressz kezelésre, pihenésre, lelki feltöltődésre is. Séta a természetben, jóga, kisállatok, kedves-kellemes könyvek, filmek, zenék.

Akciófilm helyett szabad nézni természet vagy mesefilmet is.

Szabad hallgatni nyugodt, pihentető zenéket, olvasni békés könyveket, stb.

Tévé, facebook helyett szabad társasjátékozni, rajzolni, hímezni.

És a töredékét sem soroltam fel a lehetőségeknek. Légy kreatív!

2023. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz, nem nézek tv-t évek óta, facebookom sincs, természetesen kizárok mindent, ami feleslegesen stresszel. De amikor a saját bőrömön tapasztalom és hátráltat a politika a céljaim elérésében, akkor nagyon el tudok keseredni és olyan végletekig jut el a gondolatmenetem, hogy minek is szülnék gyerekeket ebbe a világba? Akadályok mindig, mindenhol lesznek, tudom. Még mielőtt azt hinnéd, hogy ez a problémám.

Azt is nagyon jól tudom, hogy százszor rosszabb helyzetben is lehetnék és sokak szemszögéből kussoljak és örüljek.

Néha mégis úgy érzem egyszer összeroppanok ettől a sok rossztól ami történik a világban, attól is, hogy milyen nehéz bármit is elérni, ha valaki egy egyszerű családba született és egyszerű életet szeretne.

Sokszor úgy érzem feleslegesen keltem fel az adott napon, minden téren küzdök a saját boldogságomért, legyen az tanulás, munka vagy magánélet, de állandóan úgy érzem, hogy jégen táncolok.

El tudom képzelni milyen zavaros, amit most írok, mint aki azt sem tudja jó dolgában mire panaszkodjon, de épp az ellenkezője a helyzet.

Azt hiszem egyszerűen csak nem tudom eldönteni, érdemes-e gyermeket vállalni ebben a világban, milyen jövő vár majd szegényre. És ettől teljesen összezavarodtam. Úgy gondolom, nem tudok jó döntést hozni ebben a témában és ez az életem többi részére is kihat.

2023. febr. 11. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a világ összes problémáját a nyakadba venni. Egy probléma van veled: nem tudsz élni a jelenben, nem tudod megélni a pillanatot. Nézd csak milyen szavakat használsz: veszekedés, borzalom, sírás, gyűlölet, menekülés, elkeseredés, hátráltatás, összeroppanás stb. Ezeknek mind van ellentéte, azt kell felfedezned a világban. Ha nem ezt teszed, akkor örökké csak a fent említett szavak fogják a világodat jelenteni. Egyszerűen nem lehet így élni...
2023. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Dehát ha egyszer falakba ütközöm? Nem tudok a pozitívra koncentrálni, amikor heti szinten pofon vág a világ, korlátoznak a hülye politika miatt és úgy kell élnem az életem ahogy szabad, nem pedig úgy ahogyan én szeretném!
2023. febr. 11. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez pedig ilyen, ez a társadalom lényege, a szabályzás. Nem tudsz olyan helyre elmenni, ahol nincsenek szabályok. Szépen is nézne ki, ha mindenki azt csinálna amit akarna, gyilkolna éa erőszakolna büntetés nélkül.

Még a bennszülött, civilizálatlan törzsekben is le van fektetve az, hogyan kell élni. És ők is úgy élnek, ahogyan kell és nem pedig úgy, ahogyan akarják.

2023. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem normális, ha azt gondolod,a politika akadályoz. Politikáról jól el lehet vitatkozni, de nem akadályoz semmiben. Ha mégis úgy érzed, az csak kifogás. Ráadásul, te azt állítod, nem is politizálsz! Hát, úgy látszik, mégis.

Hagyd abba, és jobb lesz.

2023. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!