Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túlzott nyálelválasztás egész...

Túlzott nyálelválasztás egész nap, és ezáltal gyakori köpetürítés köhögés nélkül mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

tavaly szeptemberben átestem egy fertőzésen, 6 hétig szenvedtem vele. Azóta fokozatos nyálelválasztásom van, mindez köhögés nélkül.

Ha lefekszem étkezések után akkor enyhe nyomó érzést érzek gyomorszájamnál és orrom is bedugul olykor, valamint ébredések után savanyú ízt érzek a számban és szintén kissé bedugult orral kelek.


Mi az ötletetek, mi lehet ez?

Egy nap átlagban kb. 2-3 percenként kell köpködnöm.

Mellkas röntgen negatív, fül-orr-gégészet szintén negatív.


Már megkeseríti az életemet, és ez mellett egész nap erőtlen, fáradékony is vagyok. Úgy vonszolom magam, mint üköregapám fénykorában...


Köszönöm előre is a segítséget!


37/F



2023. febr. 16. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Lehetséges, hogy Refluxod van. A reflux betegség a tàpcsatorna felsô szakaszànak ôsszetett mûködési zavara. Tûnete a refluxàtum okozta gyakori gyomorégés illetve fàjdalom, fokozott nyàlelvàlasztàs.
2023. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanez volt. Fogaid? Komoly rendelobe menj, ha gondod van esetleg. Osszetett dolog. A reflux is eselyes, ahogy Sherry irja. Boffogni nem szoktal?
2023. febr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Böfögni szoktam, mikor pl. ülésből felállok, de annyira gyakran nem.

Gyomrom égni nem nagyon szokott pl, ami tipikus reflux tünet lennne.

Viszont van alul egy kissé lukas fogam.

Utóbbi is csinálhatja simán a nyáltermelést?

2023. febr. 17. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig ez van:(

16/l

2023. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es hozzászóló fogászaton voltál? A közelmúltban nem estél át esetleg valamilyen fertőzésen?
2023. febr. 19. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Rosszak a fogaim, nem tudom ez összevonható-e ezzel.

Fertőzés alatt mire gondolsz? 😅

A nyálam egyébként akkor sok főleg, mikor stresszes vagyok. Ha ideges vagyok 2percenként köpködöm.

2023. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor te is relatíve sokat szoronghatsz, akár csak én.

Erre még nem is gondoltam, hogy ideg alapon lenne sok a nyál. :O

Durva.


Fertőzés alatt arra gondolok, hogy covidon nem e estél át a múltban?

2023. febr. 19. 17:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem voltam covidos, influenzás is szeptember-október között, de akkor sem durván.

Szerintem neked is az idegességtől van.

Igen, elég stresszes vagyok, generalizált szorongásom van.

De mikor nyugis vagyok, általában nem veszem észre, hogy sok nyálam lenne. Lehet tényleg ilyen "lelki oka" van. ^^

2023. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!