Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mièrt van az hogy ha időben...

Mièrt van az hogy ha időben fekszem le aludni akkor felèbredek èjjel ?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk 9-10 körül lefekszem aludni az biztos hogy felèbredek elèg hamar olyan 1 körül , ès nem is birok vissza aludni . Pörgök meg minden , egész reggel 8 ig is kèpes vagyok fent lenni .

Ha viszont lefekszem èjfèl után akkor vègig alszom az èjszakát, de kèpes vagyok 11 ig aludni hètvègente . De ugye általában fel kell kelnem előbb ès akkor egèsz nap fáradt vagyok . Tehát mindegy mikor fekszem le , mert minden nap fáradt vagyok , vagy azèrt mert csak pár órát aludtam vagy azèrt mert kèsőn feküdtem le.

Beszèltem már orvossal is , írt fel xanaxot , de nem èrzek tőle semmit xd



#alvás #Felèbredès
2023. febr. 23. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Én most a saját tapasztalatomból indulok ki, nem biztos, hogy rád is igaz, de lehet.


Nálam is így van, ha időben lefekszem, akkor kora hajnalban felebredek, és kipihent vagyok. ( én ilyenkor általában vissza alszom , nehezen, de sikerül )


Ha viszont éjfél után, na akkor “reggel” 10 körüli keléssel is fáradt vagyok.


Szerintem ilyen alappal kellene egy rutin, talán a 11 körüli elalvás , és olyan 6 - 7 közötti kelés. Próbálj egy kis rutint kialakítani. Illetve a 11 tényleg jó lehet. Nekem pl bevallt.


Anno mondtak sokan, hogy a 10 előtti alvás óránként kettőt jelent ( vagy többet) , éjfél után viszont barmennyit is alszol, kevesebbet ér. Van benne igazság :D

2023. febr. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 David117 válasza:
Rendszeresen mozogj, jarj el kondiba, futni, uszni,barmit sportolni. Edzest ne alvas elott max este 6-ig fejezd be. Hideg zuhany reggel es este szinten segit. Ne bamuld a telod, tv-t, szamitot egesznap. Termeszetes fenyre van szukseged. Az orrodon lelegezz nappal es alvas kozben is. Meg rengeteg dolgot tehetsz az alvasodert nezz utana. Vb aloszinuleg van vmi enyhe hormonalis gond a szevezetedben, erositsd magad az immunrendszered. Xanax-rol szokj le, hagyd el!
2023. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 David117 válasza:
Ja es gyogyszereket igy altalabossagban hagyd el, hosszutavon mindegyik karos. Szedjel vitaminokat, egyel rendszeresen majat.
2023. febr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!