Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más is tapasztalt már ilyet?

Más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés

Manapság történt velem olyan párszor, hogy elszívtam reggel egy cigit és nagyon rosszul lettem tőle. A vérnyomásom nagyon magas lesz ilyenkor 180/110-re is fel megy néha. Tudom, hogy nem egészséges a cigi meg ilyenek de ezt azért kicsit túlzásnak érzem.

Nagyon rossz közérzet fog el ilyenkor ki akar kb ugrani a szívem, bizsereg a lábam nehezen tudok menni és ehhez hasonló tünetek jönnek. Tényleg úgy érzem,hogy ha még egy kicsit gyorsabban verne a szívem akkor szívrohamot kapnék.

Ebben az egészben az a fura,hogy kb 7-8 éve cigizek és eddig nem volt ilyen csak mostanság viszont teljesen szabálytalan, hogy mikor megy fel ennyire a vérnyomásom és mikor nincs semmi bajom tőle.

Háziorvos adott egy 24 órás vérnyomásmérőt aznap pont nem volt ilyen és teljesen átlagos volt a vérnyomásom így nem írt fel semmit és azt mondta biztos csak idegeskedek ilyenkor.

Egyébként nem sokat cigizek átlagban napi 3 szálat és maximum 1 kávét iszok egy nap de néha annyit se. Energiaitalt egyáltalán nem és mást sem ami indokolná ezt.

Ez valami pánikroham lehet? Csak egyáltalán nem érzem magam stresszesnek vagy idegesnek ilyenkor, csak akkor amikor már rosszul vagyok.

24/F



2023. febr. 24. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A pánikroham nem csak rosszullét, hanem rosszullét+fájdalom és ebből kifolyólag a félelem hogy valami komoly baj van, vagy az illető a haláltól fél.


Sokszor említik az agyvérzéstől és a szívinfarktustól való félelmet, szóval van esély rá, hogy a te esetedben is pánikroham lehet.


NEM vagyok orvos, vagy szakértő, csak egy szimpla ember, akinek volt egy-két pánikrohama, és van olyan barátom, akinek sajnos rendszeresen van, így utánanéztem a témának. Ne vedd biztosra amit írtam, de ha úgy érzed pánikrohamról volt szó, akkor ne egy sima orvost keress fel, hanem egy pszichológust vagy pszichiátert szerintem.


Jobbulást, légy erős

2023. febr. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
Más fajta cigarettával is ez a helyzet? Lehet, hogy csak az aromát nem bírod.
2023. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Aha, nem számít a cigi fajtája.
2023. márc. 1. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!