Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vérnyomás is okozhat szédelg...

Batragramzadarma kérdése:

A vérnyomás is okozhat szédelgést?

Figyelt kérdés

Már kb fél éve észre vettem magamon hogy néha úgy megyek mint aki jócskán felöntött a garatra.Nem élek italos életmódot max het 1-2 sör de nem jellemző.Ez a dülöngélős járás esténként csak fokozódik és akkor furcsán is látok olyan mint mikor egy filmben rohan az operatőr és rángatja a kamerát.

A minap a gázórát akartam megnézni a kazánházban megfordultam és 0,2 mp alatt a földön voltam csak nem vesztettem el az eszméletemet.

Igen manapság sokan elájulnak a gázóra állásától de most nem arról van szó.

Orvosnál voltam elmondtam a problémát de csak küldözgettek ide oda eredmény nulla és gyógyszert sem kaptam.

Azért kérdeztem a vérnyomást mert ilyenkor ha megmérem 145/85 alatt nemigen van pedig nekem mindig 110-120/70-80 körüli értéken volt.

Igan nem vagyok fiatal 56éves de én még dolgozni akarok ha nem is olyan lendülettel mint egy húszéves.

Esetleg valami házi praktika nincs ilyesmire?Néha nagyon rossz a közérzetem ez miatt és nem tudom mi a megoldás.

Ha valakinek volt már ilyesmi problémája kérem ossza meg velem mert igy nagyon rosszak a napok!



2023. febr. 26. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétel volt?

Mikor rosszul vagy, zsibbadásérzet van? Beszélni normálisan tudsz olyankor?

2023. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, magas vérnyomás okozhat szédülést. Igen, csökkenteni kellene, a 145/85 határeset. Elmehetsz egy magán kardiológushoz (vagy üzemorvos is beutalhat, ha a háziorvos nem tette). Kellene 24 órás vérnyomásmérés, és szív ultrahang legalább.

Amit tehetsz: kis-közepes intenzitású sport, elsősorban naponta tempós séta. Muszáj az ereket edzeni. Kevesebb só, sőt nagyon kevés egy ideig. (A legtöbb ember legalább 2x annyi sót eszik Mo-on, mint az ajánlott. Még a csokoládé is tartalmaz sót...) Koleszterin-szegény diéta is kellene.

53 vagyok, mostanában nekem is elszáll néha, sajnos elég fájdalmas dolgok értek az utóbbi másfél évben :(

2023. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen a vérnyomás okozhat szédülést nem ártana egy alapos kivizsgálást csináltatnod.
2023. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

igen volt vérvétel.

Régebben a TSH érték nem volt jó arra most szedek

l-Thiroxyn tablettát és most jó az érték.

Symbicort-ot is szedek asthma miatt de ezeket eddig is szedtem.

Kávét is csak módjával iszok és sok tejjel.

Megyek a járdán és a leg kisebb egyenetlenség is kizökkent az egyenes járásból.Olyan mint mikor egy helikopternek vagy drónnak tönkre megy a giriscopja és nem talája a helyes koordinátákat és billeg ide oda.

Lehet ez hülye hasonlat de megpróbáltam körbeirni adolgot.

2023. febr. 26. 20:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Zsibbadás beszédzavar nincs soha.
2023. febr. 26. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az idegességtől megy fel a vérnyomás. Beveszek egy nyugtatót, és nyugtatom magamat, és egy idő után a szédülés elmúlik.
2023. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár alapvetően nem egy túl magas érték,de lehet a 145-ös vérnyomástól,nekem alapból ennyi gyógyszerrel,de ha neked a 110-et szokta meg a szervezeted,és felmegy 145-re az olyan,mintha nekem menne fel hirtelen 145-ről 170-re.Mondjuk azért az durva,hogy a földre estél...
2023. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy nekem a biológiai hadviselés (COVID) -ig semmi bajom nem volt 56 évesen.Megkaptam az oltást mert annyira szajkózták és azóta ezek a tünetek vannak.Van mikor 1-2 napig semmi gáz aztán megint szédelgek dülöngélek.
2023. márc. 4. 10:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező 8

F..sza...Sajnos nem egy embertől hallani hasonló dolgokat.

2023. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Covid előtt is magas vérnyomásom volt. De sosem kezeltem. R@hadt covid óta nekem is olyan fura dolgokat eredményezett, hogy el kellett kezdeni gyógyszerelni, de így sem áll be. Időnként kiugrik és rengeteg panaszt okozott. Szédülés én túl szívproblémákat is tiszta fiatalon. Nagyon gáz. Jobbulást neked
2023. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!