Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért alap az itthon, hogy 40...

Miért alap az itthon, hogy 40 éves kor után már temetik az embert?

Figyelt kérdés

Sűrűn találkozom ezekkel a mondásokkal:"Aki elmúlt 40 és nem fáj semmilye, az nem is él!" "Majd te is jajgatsz, ha elmúltál 40!" stb.

én elmúltam 40, de semmilyen gyógyszert nem szedek, nincs betegségem, és nem fáj semmim. Férjem ugyanígy van, ő 55 éves. Fiatalosak, fittek vagyunk, mozgunk, sportolunk. Én simán lefutok bármikor egy maratont, különösebb erőfeszítés nélkül. Barátnőm is panaszkodott múltkor, hogy társaságban beszélgettek, és mikor mondta (ő 45 éves), hogy nem szed gyógyszert, és nem fáj semmilye, akkor a többek lehazugozták, hogy ilyen nincs, és biztos csak hazudik. Persze én is tudom, látom, hogy van akinek már huszonévesen nincs foga, 30 évesen már vannak akik teljesen le vannak robbanva, de miért ez az alap, miért ezt tekintik a többség normálisnak?


2023. febr. 27. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Passz. Ilyen ország ez. A 30 évesnek a 25 éves csókolommal köszön, nénizik, bácsizik, teccikezik.

30 felett ciki színeset hordani, rövid nyári ruhát felvenni (munkatarsaim szerint).

2023. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem találkoztam még szerencsére ezzel a jelenséggel. Mivel én magam is közel járok már a negyvenhez, így ismerőseim nagy része el is érte már, vagy szintén közel jár... Soha, senkitől nem hallottam, hogy ebből bármi problémája lenne.
2023. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy normálisnak tekinti bárki is, inkább csak elfogadták, beletörődtek. Akik pedig ezt mondogatják, hogy akinek nem fáj semmije, az hazudik, azok szimplán ezzel próbáljál a saját problémájukat elfogadni, ezzel nyugtatják magukat. "Nekem fáj a derekam, de neked meg a vállad meg a könyököd, így igazából az én helyzetemmel semmi baj nincs."


Te leírtad: mozogsz, sportolsz. Ennyi. Ennek az ellentettje nem normalizált, csak elfogadott.

2023. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, és vitaminon kívül semmilyen gyógyszert nem szedek se én, sem az ismerőseim 99%-a.

Egyetlen, velem egykorú ismerősöm él szegény gyógyszeren, de már 13 éves kora óta, ugyanis akkor kapott el egy olyan borzasztó betegséget, amibe majdnem belehalt, és sosem gyógyult ki teljesen a következményeiből. Mint látszik, ennek sincs köze ahhoz, hogy hány éves.

2023. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Attól, hogy te genetikai lottónyertes vagy, attól a többség még nem az. Átlag embereknek 40 fölött már bizony vannak eü gondjai, és ez a normális, nem a kicsattanó egészség. Autóban is van 40 éves szalon állapotú, mégsem ez a jellemző.

És a középkorban a 40-es már az idősebb korosztály kategória volt, mivel 30 év volt az átlagéletkor.

2023. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Az átlag 40 fölötti embernek nem lennének eü gondjai, ha figyelt volna az egészségére az elmúlt 30 évben. De a nagy átlag nem figyelt, ezért vannak panaszai.
2023. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért, mert van egy olyan álláspont, hogy a gondok 40 felett kezdődnek, az kb. az élet fele, emiatt a gyógyszergyártók is kihasználják, félelemben tartanak, hogy mindent vegyél meg, mert megáll az élet, nőknél menopauza meg hüvelyszárazság meg hormonális változások, de nem kellene nekünk sem mindennek bedőlni. Az egész világ erről szól, hogy vegyél meg olyan dolgokat amikre nincs is szükséged.
2023. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Aki elmúlt 40 és nem fáj semmilye, az nem is él!"


Ezt a mondatot én is hallottam már, de 80 évvel!

Ezzel azt hiszem el is mondtam a véleményemet.

2023. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Oké, most elhencegtél vele, hogy te meg a férjed milyen fittek vagytok az ismerőseitekhez képest. Gratulálok.
2023. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ, örülj pl. a genetikádnak. Nekem pl. 60 évesen két olyan problémám is van, amin nem tudnak segíteni, mert öröklött. Ezzel aztán foglalkozhattam volna a 30-as éveimben. Jó környezetben élhetsz, én csak olyan 50 felettiről tudok, akinek ilyen-olyan baja már van. Kiváncsi lennék majd a kopásos folyamatokon hogyan leszel túl. Mert azt megállítani vagy kikerülni...
2023. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!