Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen eszközökkel igyekszel...

Milyen eszközökkel igyekszel megőrizni az egészséged?

Figyelt kérdés
Mit teszel hogy erős maradjon az immunrendszered?
2023. márc. 7. 19:50
 1/3 anonim válasza:
48%

1.Sportolás, az Euroactive írt egy cikket is erről nemrég érdemes elolvasni: [link]

továbbá, 25 éves kor felett az a leghatásosabb IQ szinten tartó dolog amit tehetsz az intenzív sport, súly emelés, edzőtermi edzés stb. a végtelenségig lehetne sorolni az előnyeit

2. sok víz ivás, ez lenne a nulladik inkább

3. Rendszeres alvás minimum 7 óra, minden nap ugyan akkor fekszek és kelek, hétvégén is!

4. reggelire meg amúgy is fehérjében gazdag ételet enni, illetve zöldségeket!

5. plusz érdemes szedni, c-vitamint (aszkorbinsav formában potom áron lehet tömni magadba, multi vitamint, kálcium+magnézium tabletta.

Jelenleg 180cm-re 75kg vagyok, labdarúgó játékvezető, ahol rendeszeresen futnom kell illetve vannak fizikai tesztjeim is, nem vagyok élsportoló de e köré építem az életem. Szinte sose vagyok beteg, akkor is max orrfújás. És ha meg is betegszem a pszichologiai tudományát lehet segíségül hívni hogy minnél hamarabb felgyógyuljak, úgy működik mint a kívánság szinte csak akarni kell.

2023. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább semmit.

Vannak káros káros szenvedélyeim(cigi, kávé, pici alkohol), sportolni alapvetően utálok, de mostanában szeretnék többet kirándulni, néha jógázok.

Vegyesen próbálok étkezni, de néha ez egyoldalúra sikerül.

Szedek multivitamint és a folyadékbevitel nagyrészt sima víz vagy tea a téli szezonban.


Amúgy iskolás koromban évi 1x voltam csak beteg, mióta dolgozok(eü), azóta ritkabban. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam beteg. Tappenzen is csak 3x voltam, egyik egy műtét miatt, a másik meg a covid első hullama alatt 2,5 hónap és tavaly nyáron 1 hét, mert covidos lettem, de az se hatott meg annyira.

2023. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem zabálom agyon magam, mint a nagy többség. A normál súly már legalább 70% a cél érdekében.
2023. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!