Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségtelen/megterheli a...

Egészségtelen/megterheli a szívet, ha futás közben 180 körüli a pulzusom?

Figyelt kérdés
Nem olyan régóta mozgok, így a pulzus számom még elég magasra fel tud menni, én úgy tudom, hogy állóképesség fejlesztő edzésekkel lehet eredményezni. Jelenleg járok futni is, és felmegy a pulzusom kb. 180-ra. Egyébként meg sem érzem, élvezem a futást, de aggaszt, hogy ilyenkor nem kéne- e leállnom sétálni, amíg kicsit lejjebb megy. Mit gondoltok?

2020. máj. 1. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi a maximális pulzusszámod. Egyeseknek éppen 180 a maximum, másoknak lehet ez sokkal feljebb is.
2020. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A nyugalmi pulzusom jelenleg 80-90 között van.
2020. máj. 1. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel,jelentős túlsúllyal keztem el szobabiciklizni pár hónapja,fokozatosan emeltem az időt.Akkor 90-95 volt a nyugalmi pulzusom,most 60 vagy az alatt van,de tekerés közben még mindig felmegy maximálisan akár 155-ig is.Olvasgattam a témában,de laikusként nem sokra jutottam,hogy ez mennyire normális.
2020. máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!