Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy oldható meg a székrekedés?

Hogy oldható meg a székrekedés?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok. Figyelek az egészséges életmódra. Sok gyümölcsöt-zöldséget eszek. Figyelek a rostgazdag életmódra. Minden nap edzek vagy sétálok 5-6 km-t ( naponta összesen olyan 13000 lépés és 8.5-9 km mozgás jön össze átlagban) ugyan azokat eszem mint eddig, de mostanában fellépett a székrekedés nálam. Nem tudom mi lehet a baj. Jobb esetben 2 naponta sikerül elmennem mosdóba, de az utóbbi 2 hétben heti 2x voltam. Ez nagyon kellemetlen mert rossz a közérzetem tőle. feszül és fáj a hasam. Gyógyszerhez nem akarok nyúlni. Tudtok ajánlani kérlek házi praktikákat?

2023. márc. 14. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
szennalevél pl. este megiszod reggelre hatni fog
2023. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Nekem a Magnosolv granulátum lágyította székletemet. (egyszerű magnézium)
2023. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom-tudom. Ezt ismerem. De.. nekem ettől tavaly brutális hasmenésem volt. Aztán rendeződött magától. Majd most megint :(
2023. márc. 14. 21:30
 4/17 A kérdező kommentje:
Magnéziumot szedek, de csak minden 4. Napon (váltogatom a vitaminokat a c vitamin az állandó csak) a vaspótlót nem iszom mert elvileg az is okozhatja ezt. (Béres) Csak érzem hogy fáj, de inger sincs… lehet rá kellene venni magam egy orvosi látogatásra ha ez sokkal tovább húzódik
2023. márc. 14. 21:33
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

1. A szennát hanyagolni kéne, ugyanis csak ront a helyzeten, mivel bélrenyheséget okoz.


Kérdező, a vitaminok "váltogatása" hatalmas butaság, semmi értelme, vagy szedd rendesen, vagy ne szedd. És tessék éhgyomorra meginni a magnosolvot, még jobb, ha langyos vízbe kevered.

2023. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
Van egy olyan, hogy protexin orvos válaszol. Ott ingyen kérdezhetsz hozzáértő dokitól. Én inkább ilyen tájt írnék, mert akkor normálisabb választ kaphatsz. Ha szánsz rá 500 forintot, akkor a webbetegen kérdezd meg Plósz Jánost, mielőtt orvoshoz mennél. Szerintem.
2023. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Glicerines kúpot javaslom, síkosítja a székleted felszínét, így könnyebben kicsúszik. Arra kell figyelni hogy ezt nem szájon át kell bevenni, hanem a végbélnyílásodba benyomni és utána egy percig szorítani az ánuszgyűrűdet, amíg elolvad és felszívódik.

Kb. egy órán belül kijön, aminek ki kell jönnie, nagyon jó érzés lesz.

2023. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Ki az aki szájon át alkalmaz kúpot?
2023. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Csak azért írtam, mert sose tudni.
2023. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ismerem hogy kell használni😄 de azért köszi hogy felhívtad a figyelmem.
2023. márc. 15. 01:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!