Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kinek mi a tapasztalata a...

Nagy Ákos16 kérdése:

Kinek mi a tapasztalata a koponya MR vizsgálattal?

Figyelt kérdés

A tegnapi napon voltam koponya MR vizsgálaton.Szédülés,hányinger,fejfájás,nehézkesebb látás miatt.

A vizsgálat lement adtak CD-t is viszont ahogy nézem ez egy üres lemez és nincs rajta semmi.Felnéztem az EESZT-re, hogy esetleg a képeket megnézzem mert gondoltam, hogy még nincs lelet.Képeket sajnos nemláttam viszont az eseménynaplóban ugye már fenn van a vizsgálat. Ami viszont érdekes, hogy miért egy sportorvos szerepel mint beutaló orvos és miért ortopédia osztály van mint beutaló osztály feltüntetve?Ezenkívűl van egy olyan is rajta, hogy iránydiagnózis Sine morbo ami elvileg azt jelenti, hogy minden oke. Szerintetek miert így van ez megoldva?



2023. márc. 15. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan abban az országban élünk? Ha igen, van még kérdés? :D


Amúgy nem tudom, de nem lep meg :/

2023. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az EESZT-be csak az írásos leletet rakják fel, hiszen ezernyi kép készül. Lehet, hogy csak nem tudod megnyitni a képeket, én valahogy megtudtam anno, de ahol az utóbbi időben voltam ott úgy rémlik nem is adtak cd-t. Nem tudom, hogy mi az az iránydiagnózis.
2023. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Cd mindenkinek alanyi jogon jár .Kérni kell,mert igyekeznek megfeledkezni róla,és neki ez munkát is jelent.
2023. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az eseménynapló csak arra van,hogy ez és ez a vizsgálat célja.Tehát az nem az eredmény,hanem hogy látják hogy orvosnál jártál.

A sine morbo az egy iránydiagnózis,hallottam egyszer amikor egy orvos elmagyarázta hogy vannak olyan esetek amikor a diagnózis helyére csak "bepöttyintekek" valamit,a rendes leleteden fogod látni azt amit kell.

Egyébként fejfájásos panaszokkal nekem is mindig ezt írják rá,valószínűleg mert még nem derült ki semmi.

Jobbulást Kívánok.

2023. márc. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!