Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Meddig megy fel nektek?

Meddig megy fel nektek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mozgás közben pl ha kint pakolásztok vagy csináljátok a ház körüli munkákat meddig megy fel a pulzusotok?


Nekem 110-120-ra felszalad. Ez nem túl sok? A nyugalmim az 60-70 között szokott lenni.


Pedig nem nagy erőfeszítéseket csinálok hanem csak pakolászok mozgok stb..


Pedig járok futni is meg fizikai munkát végzek tehát nem vagyok elszokva a mozgástól.


De ez a 110-120 ez sok nem?


2023. márc. 25. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Amikor a kérdést elolvastam másra gondoltam
2023. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
#1, én is
2023. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsi :D
2023. márc. 25. 12:04
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is hasonló, kivizsgálásokon voltam, szívemmel minden rendben. Nem tudom mitől van ez, de elég furcsa, pedig csak 19 vagyok😅
2023. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én 26 vagyok átlag testalkat.. Nekem is fura.
2023. márc. 25. 12:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem pontos a kérdésed. Nagyon nem mindegy, hogy mi az a ház körüli munka. Egyáltalán nem azonos fizikai igénybevétel pl. az, ha csak állsz a vasalódeszka mellett és vasalsz (nem mindenkinek telik bejárónőre, nekünk pl. nem) , és messze nem ugyanaz, amikor pl. porszívózol, és húzogatod, cipeled a régi, ezeréves 20 kg-s dögnehéz 20 éves porszívókramancot kontra pl. azt a 2 kg-os kis pilleporszívót, ami tokkal-vonóval 2 kg, nincs vezetéke és időnként tölteni kell (mert aksiról megy, az meg időnként lemerül).


Messze nem ugyanaz, ha cipekedés, emelgetés (kvázi sport, de kemény fizikai megterhelés - megterhelő tud lenni akár egy porszívózás is a szívnek -, ha nem sportol az ember, nem kell feltétlenül ultramaratonra gondolni), meg ha csak vagy, az is.


A mai okosórák már sok mindent tudnak, a drágábbak vérnyomást is mérnek, egy alap kiindulási pontnak ez tök jó, emellett célszerű befektetni - ha azt sejted, hogy baj van - egy vérnyomásmérőbe, és ha tartósan magasak az értékek, akkor bizony mese nincs, orvoshoz kell fordulni.


(Amikor romba dőlt az életem, elhagyott az akkori párom, 23 évesen egészen 28 éves koromig én is szedtem egymás után 2 féle vérnyomáscsökkentőt is, meg a pulzusomra is szedtem valamit, aztán egyszer csak normalizálódott.)

2023. márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt meg, hogy milyenek az értékek, azt vezetni kell, ha régimódi, oldschool megoldást akarsz, akkor papíron, de vannak már erre mindenféle appok is, ahova bele lehet pötyögni. (Egy-két év és szerintem olyan is lesz, ami megméri neked és le is tárolja, meg ha úgy állítod (állítja be az orvos), akkor el is küldi neki online. Lehet, hogy ilyen már most is van, csak még nagyon drága.)
2023. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A vérnyomásom 110-120/65-70 szokott lenni bármikor amikor rámérek. (1 éve mérem néha meg reggel este délután)


Pulzusom is 60-70 ha ülök.


Ez most kint ereszeket pakoltam meg hegesztettem a kaput meg cserepeket hordtam stb.. akkor volt 110-120-as pulzus.

2023. márc. 25. 12:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Fizikai munka után általában normális, hogy magasabb, főleg, ha nem vagy hozzászokva a fizikai megterheléshez.

Ha úgy érzed, hogy problémás lehet, akkor - ebből, ettől semmi bajod nem lehet - mondjuk a következő egy-két hétben mérd meg többször a vérnyomásodat, írd fel és ha tartósan magas értékeket látsz, akkor fordulj orvoshoz.

Ő tud adni úgynevezett 24 órás vérnyomásmérőt is.


Én egyszer - a 20-as éveim elején - voltam olyan szűrővizsgálaton is, amit ilyen népegészségügyi szűrés keretében végeztek, és 1 órán át folyamatosan mérték a vérnyomást pulzust (lábon - asszem bokán - és kézen is folyamatosan, meghatározott időközönként.)

2023. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem!


Nem állhat meg a szívem ettől hogy így felszalad a pulzus munkavégzés közben?

2023. márc. 25. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!