Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől szédülök és vagyok...

Mitől szédülök és vagyok nagyon fáradt bennt a házban?

Figyelt kérdés

Ha az udvaron vagyok semmi bajom, ahogy bejövök a házba szinte rögtön elkezdek szédülni, és nagyon fáradt leszek, van hogy leülök és el is alszok ülve. Eddig azt hittem velem van a baj, de ma voltak vendégek, és ugyan erre panaszkodtak úgy, hogy ők nem tudták hogy ez nekem is ìgy szokott lenni.

Szénmonoxid kilőve, mert nincs bevezetve a gáz, vegyes kazán külön melléképületben van, és most egyébként sem használjuk, klímával fűtünk, de az is mindig ki van tisztìttatva szakemberrel.

Penész nincs a lakásban, szellőzés és szellőztetés van.

Ez egy régi ház, pontos korát nem tudjuk, de legalább 150 éves. Mai kornak megfelelően van átalakítva. Kora miatt nem hinném hogy veszélyes hulladék fölé épült volna, szerintem akkoriban még nem nagyon volt.

Lehet valami forrása a dolognak a házon belül, vagy ez csak véletlen?


2023. ápr. 1. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, hogy nagyon alaposan szellőztetsz, kereszthuzatot csinálnva, hogy a lakás minden pontja alaposan kiszellőzzön és ezt követően menj be. Ha bármi van a levegővel ezt követően nem vagy alig fogod a tüneteket érezni. Illetve az ellenpróbája, hogy mit érzel ha hosszabb idő, mondjuk a napi munka után (munkaidő + utazás ide-oda) hazaérsz.

Ha ezeket alapján a levegővel van gond kérj kölcsön valahonnan egy szénmonoxid-mérőt akkor is, ha nálatok nincs gáz. Pincétek nincs? Gondolom cefrés hordókat nem tároltok a lakásban.

2023. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nincs penész sehol, akár egy nagy szekrény mögött sem? Az első válaszoló tippjein kívül nekem még az jutott eszembe, hogy nincs esetleg túl meleg a lakásban? A szédülés nem tudom, mennyire komoly, ha le kell ülnöd miatta, és rendszeresen előfordul, akkor nekem elég gyanús, hogy ha nem penész, és nem CO, akkor valami vegyi anyag okozza.
2023. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es: pincénk nincs, vagy legalábbis nem tudunk róla 🙂 cefrés hordót nem tárolunk. Kipróbálom amit ìrtál, köszönöm!


2-es: nincs penész, megnéztük szekrények mögött is, ágy alatt is, de nincs is direkt a falra tolva semmi, 15 centi légrés van.

Melegnek mondjuk melegebb van mióta a kisfiunk megszületett, 23-26 fok, régebben 19-23 volt maximum.

2023. ápr. 4. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!