Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 103 körüli tartósan alacsony...

103 körüli tartósan alacsony vérnyomás okozhat problémát? Sokszor szédülök és fáradt vagyok, akkor gondolom még alacsonyabb. Fekete tea se emeli. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leesik olykor 95-re is...

Felkaros vérnyomásmérővel mérem, tehát nem a csuklóssal, ami pontatlanabbul mér.



2015. júl. 22. 10:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
103 még jó, gondolom mikor leesik 95re azt azért megérzed. Sok folyadék és mozgás elvileg segít valamennyit, nekem a víz tényleg elég 100 felett tartani. Lehet fokozni a só bevitelt is. Ha kellemetlen akkor menj el vele orvoshoz. Az alacsony vérnyomás nem okoz gondod de ha kellemetlen tünetek zavarnak akkor elvileg van rá értelmes kezelés is, de előbb ezek amiket írtam legyenek adottak. A koffein egyébként tényleg nem jó, több kárt okoz, mint hasznot. Egyrészt rövid időre emeli a vérnyomást ami aztán le is esik, próbáld minimapizálni a koffein bevitelt. Egyébként a szivet és meghajtja ráadásul vizet von el a szervezettől szóval tényleg nem túl szerencsés alacsony vérnyomásra. A tea valamivel jobb mint a kávé, de ha nem old meg semmit, akkor jobb elhagyni, gondolom amúgy se esik jól ebben a melegben. Ilyenkoe akár 3 liter víz is kellhet az izzadás miatt, egyébként kb 2. A víz hiánya miatt surusodik a vér és ez így magában okozhat alacsony vérnyomást.
2015. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!