Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez gondot jelent?

Ez gondot jelent?

Figyelt kérdés

Föld Ásás közben felmegy a pulzusom 120-130 ra. Ez nem túl sok?


Nyugalmim 65-70 kozott van.


2023. ápr. 3. 07:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mi az a szívritmuszavar? Azt honnan tudhatom hogy van e nekem olyan?
2023. ápr. 3. 16:01
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha gyanú merül fel(pl. ilyen karperec miatt, vagy ha érzed, hogy időnként kihagy a szíved aztán "bepótolja", esetleg nyugalmi helyzetben mintha ki akarna ugrani a mellkasodból, stb. akkor a körzeti ad egy beutalót a kardiológiára, ahol holter monitort tesznek fel, amit 24-48 óra elteltével(addig rajtad van és elég kényelmetlen) levesznek rólad, az kimutatja, hogy van, vagy nincs. ha valami nem teljesen okés, akkor további kivizsgálásokra utalhatnak be, pl. terheléses vizsgálat, adenozin teszt ultrahang stb.
2023. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Mm nekem ritkan van olyan hogy egyenletesen ver a szivem nem hagy ki es kb 65-70 a pulzusom de erzem a mellkasomba hogy dobog. Amint elkezdek pl valamit csinalni nem erzem .

Ha melozok vagy futni vagyok akkor se.

Ez nyugalmi ulo helyzetbe jon elo neha.


De nincs mas tunet. Olyankor ramerek a vernyomasomra es ilyen 110/70 et merek..


Akkor nekem is lehet az van?

2023. ápr. 3. 16:24
 14/18 A kérdező kommentje:
Meg mikor fekszek es alszok hallom a fulembe de ez se mindig
2023. ápr. 3. 16:24
 15/18 A kérdező kommentje:
Ha rajta fekszek
2023. ápr. 3. 16:24
 16/18 anonim ***** válasza:
A vérnyomás mérő mérés közben egyenletesen "pittyeg", vagy inkább össze-vissza(amikor érzed, hogy erősebben dobog nyugalmi helyzetben)? Ha csak párszor hagy ki, vagy két gyors "pittyenés" van egymás után, akkor az lehet attól is, hogy az ember nem tud full mozdulatlanná merevedni és azt is szívdobbanásnak érzékelheti a készülék. A 110/70 65-70 pulzussal normálisnak mondható. Persze ez életkor és egyénfüggő, de akkor van baj, ha 50(vagy kevesebb) a pulzus, vagy ha gyakori kiugró magas értékeket ér el, illetve ha teljesen szabálytalan a ritmus. Persze nem vagyok orvos, ez csak az eddigi tapasztalatom.
2023. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Rendesen egyenletesen pittyeg a mérő.
2023. ápr. 4. 17:11
 18/18 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben ha a többi dolog is stimmel, akkor nincs szívritmuszavarod, pitvarfibrillációd pedig tutira nincs, mert akkor összevissza pittyegne.
2023. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!