Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik az a tökéletes hőmérsé...

Létezik az a tökéletes hőmérséklet a testhőmérséklethez képest amin se nem fázol se nem izzadtsz, nem érzel hideget vagy meleget?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 05:20
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
ez mindenkinek más, egyénfüggő pl nekem ilyen a 24 fok, amibe mások már megsülnek, van akinek a 20 fok, én abba fázok
2023. ápr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hőmérséklet függ a fizikai állapotodtól, fáradságtól, páratartalomtól és attól is, hogy közben, előtte, tehát a

kérdéses, vagy figyelt időszakban mit csináltál, csinálsz.Létezik az a hőmérséklet ami optimálisnak mondható alváshoz, munkához, más tévékenységhez. De a hőérzet megint más. Több tenyezős.

2023. ápr. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, csak kb állandóan változik, ezért van ennyi termoregulációs mechanizmusunk.


Pl feküdnél meztelenül egy szobában, tök jó lenne, de ha felállnál és elkezdenél sétálni, akkor már nem biztos.

2023. ápr. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
milyen ruhában, milyen aktivitás mellett, milyen páratartalommal, milyen egeszségi állapotban, milyen nemű, hány éves, mennyire túlsulyos?
2023. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen ezekrol a tenyezokrol mind megfeledkeztem. Van valami keplet ami alapjan ki tudom szamolni magamnak eletkor, paratartalom, sajat testhomerseklet, egetett kcal stb alapjan?

Mi alapjan tudom magamnak egyenileg meghatarozni azon tul hogy addig allitgatom a klimat amig kellemesnek nem erzodik?


Amugy valoban pl ejszaka vezettem 18.5 fok volt ami pont kellemes volt aztan egy benzinkutnal kiszalltam es eltoltottem kb fel orat hidegben majd visszaszalva mar 25 fok plusz ulesfutes mellett is faztam mert a maghomersekletem csokkent le gondolom.


Masreszt azert is erdekelnek ezek mert en elegge kenyes vagyok erre pl ruhellem a paras dogleszto nyari meleget, tavasszal pl borzalmas mikor 20-24 fokban sut a nap ellenben nyar vege fele a 36-38 fokos szaraz meleg mar elviselhetove valik aztan jon az osz eleinte kellemes hogy vegre huvos es hideg van mert a paras hideg levego az meg pont kellemes viszont utana jon a szaraz fagyaszto szeles hideg ami mar megint nem annyira jo illetve a hideg dolgok erintese soran keletkezo atfagyas ami egesi serulesnek erzodik.


Ezt mar kitalaltam magamnak hogy telen parasitok hogy szigetelje a homet a levego nyaron pedig minnel jobban szaritom a levegot hogy az izzadtsag tudjon gyorsan parologni es ezaltal a hot elvonni a borfeluletrol.


Emelle meg ha valahogy a tokeletes homersekletet is be tudnam loni az nagyon jo lenne. Foleg mert kamionozok nemzetkoziben szoval raerek egesz nap ezzel szorakozni.

2023. ápr. 15. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!