Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy alhatnék többet? Pár éve...

Hogy alhatnék többet? Pár éve csak 4-4,5 órát tudok aludni, elaludni régen is nehezen tudtam, de legalább aludtam, míg úgy-ahogy kialudtam magam, most meg az elalvás se nagyon megy, és idő előtt is ébredek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az alkohol csak az elalvásban segít, de csak ha filmszakadásig iszogatok, aztán ugyanúgy idő előtt ébredek, szóval nem volt érdemes rákapni. Nagy ritkán sikerül vele hat órát aludnom. De iszonyatosan unok inni, viszont altatót sem mernék szedni, van valakinek jó ötlete? Már teljesen szita az agyam, bármit kipróbálnék.

2023. ápr. 15. 17:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Először is, ha alkoholista vagy, akkor elvonó!

Ha kitisztultál kaphatsz altatót. Valószínűleg pont a függőséged miatt nem tudsz aludni.

2023. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Melatonint próbáltad? Én a DM-be szoktam venni szájspray-t belőle (van tabletta is), nekem segített, pedig iszonyat rossz alvó voltam előtte.
2023. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 7 éve küzdök az alvással, mindent kipróbáltam ami létezik, milliókat költöttem az évek alatt, hátha valami használ, és ugyanott tartok, mint 7 évvel ezelőtt. Egyszerűen semmi nem használ. Pszichológushoz jártam, akupunktúrára, mozgok, jógázok, szedtem antidepresszánst, mindenféle vitamint, étrend kiegészítőt, egészségesen étkezek aránylag, nem iszok, nem dohányzok, meditálok, relaxálok, stresszoldó kurzusra járok, pozitívan gondolkodok, ilyen mikroáramos készüléket használók, stb stb, és semmi az égegyadta világon nem segít.
2023. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Fenét, az alvásgondajaim miatt kezdtem borozgatni. Fizikailag nem vagyok függő, múlt héten, amikor nem volt pénzem, három napig elvoltam szesz nélkül. Altatót nem mernék bevenni, azok úgy tudom, addiktívabbak az alkoholnál.
2023. ápr. 15. 17:40
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Az alkohol elaludni valóban segít, viszont sokkal rosszabbul alszol tőle, tehát már csak ezért sem éri meg. Butaság volt ahhoz nyúlni.

Akkor inkább már Valeriana.

2023. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
@2, köszi, egyszer vettem bio melatonint, ledermedtem a mellékhatások olvastán, nem mertem beszedni. De annyian mondjátok, lehet, gyűjt Neked az elalvásban segített, vagy az átalvásban is?ök egy kis bátorságot. ;)
2023. ápr. 15. 17:43
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam melatonint, de nekem nem segített, sőt fura volt, mintha félig ébren lennék, félig aludnék, nem volt jó. De van akinek használ.
2023. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

#6


Nekem egyetlen hatása van: könnyebben elalszom tőle, ha kettőt is fújok belőle akkor az éjszakát is átalszom.

Egyébként ezt a hormont a szervezeted is termeli amikor sötétedik, szóval olyan durva mellékhatásai nem lehetnek.

2023. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

@3, pacsi, szintén hét éve nyűglődöm.

Nyolc éve étrendet váltottam, minden királyságos volt, fogytam, hogy csodámra jártam, a szél fújta el az évtizede kerülgető öngyi gondolataimat, javult a vérszegénységem, a fehér ínyem kipirosodott, és történetünk szempintjából a fő dolog, hogy valamelyest jobban kezdtem aludni. Eltelt egy év és pár hónap, én pedig rátaláltam közben egy nyerskajás csoportra, toltam a darált marhát, sertésvelőt és kacsamájat nyersen - finomak voltak, csak nagyüzemiek. Az egyik lehetséges ok vmi fertőzés, de nem tudom, ennek hogy járhatnék a végére.

Ezután jött h csak 4,5 órát alszom, visszatért s vérszegénység és hullaság.

2023. ápr. 15. 18:22
 10/21 A kérdező kommentje:
@5: igen, rájöttem h hosszútávon csak ront. A macskagyökér régen, a durvább alvásproblémáim előtt segített, most viszont sem elalvásban, aem visszaalvásban nem segít.
2023. ápr. 15. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!