Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem vagyok fáradékony, de ha...

Nem vagyok fáradékony, de ha leülök, gyakran és hamar rám tör az elbóbiskolás. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Napközben sokat vagyok talpon, alapvetően állómukát végzek, ez nem nehéz fizikai munka, bár néha azért oda kell tennem magamat. Mindenesetre amikor talpon vagyok, nem szoktam fáradtságot érezni. Amikor azonban a munkám néhány órára ülőhelyzetben zajlik ( pl. értekezlet), vagy hazaérve leheveredem a tévé elé ellazulni, olyankor nagyon gyakran 10-20 percen belül rám tőr egy nagyfokú fáradtságérzett, ami gyakran álmossághoz, sőt elbóbiskoláshoz vezet. Képes vagyok izgalmas, jó filmek alatt is hamar bealudni. Ez az állapot kb. fél órát tart, majd magamhoz térek, és viszonylag felfrissülten érzem magam a nap hátralévő részében. Egy nap max.1-2 fordul ez elő. Zavar ez az elbóbiskolós állapot, nem nagyon tudom kontrolálni. Mitől lehet ez, mit tehetnék ez ellen?

2021. aug. 5. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól alszol az éjszaka folyamán, illetve elegendő órát?
2021. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Alacsony vérnyomás csinálja nálam ezt. Hiába van elég mennyiségű és minőségű alvás este. Velem legtöbbször iskolában történt ilyen, de olyan órákon is, amiket szerettem és érdekelt. Brutális fáradtság, a szememet nem tudtam nyitvatartani. Sokszor már a fejem is nehéz volt, volt hogy "zuhanásban kaptam fel". Amint vége lett az órának, és felálltunk, hogy megyünk a következő helyre, mintha mi sem történt volna, minden oké lett. Egyetemen emiatt biztos hogy fogok kávét inni, pedig szerettem volna elkerülni. És ez ugye önhibán kívüli, ezért pluszban zavar.
2021. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az éjszakának kb 2/3-át átalszom, az 1/3-a pedig félálomban zajlik, de ez egy kellemes, pihentető állapot. Reggel nem szoktam fáradtan kelni. El tudom képzelni, hogy a problémám valóban a vérnyomással kapcsolatos. A kávé viszont esetemben nem jó megoldás, mert sajnos meghajtja az anyagcserémet. Vajon még minek van a kávéhoz hasonló hatása? Igazából az energia italokra sem szoknék rá. Pl. a szőlőcukor drazsé vajon segíthet?
2021. aug. 5. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogyha valóban a vérnyomás lesz a baj, akkor azt vagy a testmozgás tudja megemelni vagy a koffein. Én edzek szinte minden nap, és iskolában nincs lehetőségem felállni óra közben sétálni egyet. Gondolom ezt a legtöbb munkahelyen sem lehet megcsinálni. Így nekem mindenképp a koffein maradt. Energiaitalnak a gondolatától is rosszul vagyok, és sokkal több benne a koffein, mint a kávéban. Sőt, hát ugye a kávéban te magad is tudod szabályozni azt. És sokféle variációja van, ihatod tejjel/tej nélkül, cukorral/édesítővel vagy minden nélkül, tejszínnel, tejszínhabbal, fahéjjal, kakaóporral stb. szóval tényleg teljesen személyreszabható.

A sima fekete kávé is meghajt? Mert az kb 1-2 korty, rohadt keserű, de ha utána jobban leszel...

2021. aug. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja igen és ami lemaradt, hogy otthon a felsorolt eseteidnél legyen nálad vérnyomásmérő, és mérd meg még normális esetben, majd akkor mikor ez a fajta fáradtság jön rád.

Nekem 110/71 lenne a normális, alapesetben olyan 90-95/65 körül van, de könnyen lemegy akár 80/50-re is😅

2021. aug. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Higgy a testednek, és segítsd, hiszen neked dolgozik. Ha fáradt vagy, pihenj. Ha álmos vagy, aludj. Nem árthat orvossal beszélni és a vérnyomást ellenőrizni, de a kávé fölöseges, ha tudsz eleget pihenni. És persze jó egy kis mozgás, legalább séta.
2021. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de a kávé fölöseges, ha tudsz eleget pihenni"

Az előbb írtam le, hogy nem, sajnos nem mindig ez a megoldás.

Minden nap este 10-kor fekszem, 6-kor kelek, ez 8 óra alvás, megvan a rendszer, van reggeli és esti rutinom is, a minősége is rendben van az alvásnak, amit karóra is mér egy ideje. Hiába nem vagy fáradt, ha leesik a vérnyomásod, úgyis ez a vége.

2021. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utána fogok járni, beszerzek egy vérnyomásmérőt. És kipróbálom a kávénak néhány variációját.
2021. aug. 6. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!