Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni 10-12...

Miért nem tudok aludni 10-12 óra fizikai munka után?

Figyelt kérdés

Annyira elfáradtok a nap végére, hogy nem tudok aludni, csak forgolódom egész éjjel. Így másnapra totál használhatatlan vagyok.

Ez már többször is előfordult velem.


2023. ápr. 24. 09:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Van egy olyan jelenség, hogy ha túl sokat sportolsz egy nap, akkor ez túl sok stresszhormont generál, amitől nem tudsz aludni a végén, hiába vagy fáradt. És pont a pihenés kéne ahhoz, hogy fejlődjél, és már ne legyen túlzott az a bizonyos megterhelés, ne termelődjön annyi stresszhormon és tudjál aludni. De azért egy idő után így is el szokott múlni a probléma, kialakul a megfelelő fokú edzettség.


Namost, talán a te esetedben is valami hasonló lehet a háttérben? Én ilyenkor szoktam érezni a stresszt is. Ha nem a fizikai fáradság a probléma, akkor egy laza félórás séta, esetleg zenélés, hobbitevékenység is segíthet csökkenteni a munkahelyi stresszt és segíteni az alvást.


Azt olvastam, hogy ha nyugodtan tudsz feküdni az ágyban, és nem idegesíted magad azon, hogy nem megy az alvás, az majdnem olyan pihentető, mintha aludnál. Legalábbis sokkal pihentetőbb, mint idegesen forgolódni. Ez nekem műköldni szokott, ha nem tudok aludni. Nagyon stresszes esetben nem megy, mert akkor nem tudok nyugodtan feküdni sem, olyan érzés, mintha egy felhúzná magát egy rugó a lábamban, ha megpróbálom.

2023. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!