Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi vizet szoktatok inni...

Mennyi vizet szoktatok inni ebben a melegben? Arra is kíváncsi lennék hány kg-osak vagytok és mivel telik a napotok. (Pl fizikai munka tűző napon vagy ülőmunka légkondis irodában stb.)

Figyelt kérdés
Mióta kijött egy vesekövem nagyon igyekszem minél többet inni. De szinte sosem vagyon szomjas és már rosszul vagyok tőle. Ennek ellenére számolom mennyit iszom és erőltetem a dolgot. De nagyon nehéz és már nem is tudom mennyi lenne a normális. Amit a médiában mondanak 3-4 liter arra képtelen vagyok. Meg ki is jön rögtön, így nem nagyon lehet eltávolodni a mosdótól. 58 kiló vagyok, hétköznap légkondis helyiségben ülőmunkát végzek. Kb 1.5-1.7 decit tudok meginni. Hétvégén szoktam sportolni is meg csak limitáltan van légkondi akkor elfogy 2 liter meg van hogy valamennyivel több is. Ötleteknek is örülnék, ti hogy növelitek a folyadékbevitelt. A cukros lötyiket meg gyümölcsleveket nem szeretem.
2022. aug. 7. 14:05
 1/8 franciasrac ***** válasza:
Általában másfél és két liter között (179 cm/62 kg), nem csinálok sokat mostanában mert szabadságon vagyok, csak ez az ajánlott napi minimum
2022. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45-48 kg, 31 éves nő vagyok. Ebben a melegben minimum 2 és fél litert iszok egy nap, de inkább 3 litert, természetesen függ attól, hogy mennyire aktív a napom. A légkondis munkahelyemen is megiszom a 2 és fél litert napi szinten.
2022. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

33 éves, férfi, 88 kg


Napi 4 liter minimum, inkább 5. Alapból az első dolog amit reggel, rögtön felkelés után csinálok, hogy megiszok egy nagy pohár (fél liter) vizet. Anélkül nem is bírok felébredni.


A munkám szellemi, de amúgy igyekszem minden napra beiktatni valami edzést, de minimum egy úszást vagy nyújtást/jógát. Illetve sétálok minden nap 1-2 órát a kutyával.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mást nem is nagyon iszom, kávéból max napi egy presszó, kólát, fantát, Nesteát, ilyeneket sose, ha valami üdítőt, az is házi szörp.


Azt szokták mondani, hogy 10 testsúlykilogrammonként kellene meginni napi nettó fél liter vizet. Tehát ha 58 kiló vagy akkor napi 3 liter lenne az adagod, az annyira nem sok.

2022. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igyekszem majd még többet, de így is egy lufi leszek tőle estére és folyton a mosdóba járok. Nem tudom ez így mennyire egészséges? :( 3 liter?!! Jesszus. Maxium ha kirándulin nyáron. Amúgy eselytelen. :(
2022. aug. 7. 20:30
 5/8 Metionin ***** válasza:

2-2,5 litert szoktam így nyáron, ebben van tea és víz is. Ülőmunkám van és napi 3 órát edzek minden hétköznap, az elfogyasztott folyadék nagyjából fele edzés közben és után megy le. Egyébként reggel megiszom egy fél liter teát és utána étkezések után olyan 3 dl vizet és annyi. 45-47 kiló között mozgok.


Amúgy egyszer volt vesemedence-gyulladásom és közölték, hogy 5 litert igyak naponta. Azt hittem bekrepálok, már épp hogy nem hánytam a sok folyadéktól de nagy nehezen lekényszerítettem. Szinte semmit nem ettem mellé, annyira tele voltam a löttyel, úgy éreztem magam mint egy olyan melegvizes palack és úgy nézett ki a hasam tele a vízzel, mint aki terhes. Borzasztó volt.

2022. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én már 2 litertől is úgy nézek ki ha nem tornázom aznap.

Már kínomban vettem egy fél literes bögrét, hogy reggel abból igyam a tejeskávét. Reggel vagyok egyedül szomjas egy kicsit. De ha a szervezetem jelzésein múlna kb 2dl-t innék egész nap.

2022. aug. 7. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Annyit, mint máskor. És egyáltalán nem kell 10 kilónként fél litert meginni, ez marhaság.
2022. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
6. Hát ha arra várnék, hogy szomjas legyek, én is. Az edzésen kívül abszolút semmi szomjat nem érzek. Csak megszokásból iszom meg a pohár vizet minden étkezés után, a teát meg az íze miatt, mert finom.
2022. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!