Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás, magas...

Alacsony vérnyomás, magas pulzus, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Béta blokkolót a háziorvos azt mondta nem szedhetek, mert akkor a vérnyomásom mèg alacsonyabb lesz, szóval az kilőve…

A pulzusom van, hogy 90 körüli, ha erre még rámozgom (és itt nem sportra gondolok) akkor szerintem 100-ra is felmegy.


30 éves vékony/átlagos testalkatú nő vagyok

A szívem UH- alapján rendben van…


Szedek magnéziumot.


Mi mást tudnék csinálni?


2023. ápr. 24. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a nyugalomban 90, fizikai aktivitásra 100as pulzus.


Akkor lenne gáz ha nyugalomban is 100 fölött lenne, mozgásra meg még magasabb.

2023. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alacsony vérnyomás és magas pulzus gyakran kapcsolatban áll. A pulzus megemelkedik és az erek összeszűkülnek, ha esik a vérnyomás. Ez alapján lehet, hogy a magas pulzus 100%-ban a vérnyomásod miatt van. Így az alacsony vérnyomást kezelni kéne.


Valóban "normális" a 90-es nyugalmi pulzus, bár ez már bőven a normális felső határa. Egy folyamatosan percenként 90-et verő szív sokkal nagyobb terhelésnek van kitéve, mint pl az én 55-60-as pulzusú nyugalmi állapotban lévő szívem.


Ha átfogó kardiológia vizsgálat után teljesen rendben találják a szíved, akkor el kéne kezdeni sportolni, főleg kardió típusú mozgásokat, ez javít az állóképességen és erősíti a szívet.

2023. ápr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!