Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért lehet ez a lábfájdalom?...

Miért lehet ez a lábfájdalom? Lehet a korábbi speckó futócipő utcai használata használata miatt van ez?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat sétálok egy nap, akár 18.000 lépés is meg van, de 10-12.000 egy nagyon átlagos napon is. Nincs okosórám, szóval ez csak az a séta, amit zsebemben a telefonnal töltök, a lakáson belüli sok mászkálás nem számít bele. Eddig minden rendben volt, de ez mostanában megváltozott.


Reggel, kipihenve semmi baja a lábamnak, de kb. egy hónapja a bal lábfejem pár ezer lépés után is (pl. munkahelyre bemenetel) nagyon fáj. Kb. abban a vonalban fáj teljesen körben, amit berajzoltam ezen a képen:

[link]


Nem dagad, nem piros, nem kék, csak minden külső jel nélkül erősen és tompán fáj. A jobb lábamnak semmi baja, a lábak más részének sem.


Ami esetleg változás volt, hogy kb. 1-1,5éve megvettem egy jó minőségű futócipőt (Brooks), amit nem futásra használtam, hanem kb. egy évig utcai használatra. Vásárlás előtt a boltban (Nyúlcipő) diagnosztizálták a lábam, szerintük olyan cipő kellett nekem, ami a lábfejem befelé dőlését akadályozza, szóval ez is ilyen cipő lett. Nagyon kényelmes volt, de elhordtam a cipőt, így visszatértem egy korábbi cipőmhöz, amit a futócipő előtt hordtam.

Ez a korábbi cipő is nagyon kényelmes volt nekem, viszont nem támasztja a befelé dőlés ellen a lábaimat.


A lábfájdalom kb. egy hónapja jelentkezett azután, hogy visszatértem a korábbi cipőmhöz. Még azt találom furának, hogy úgy érzem, a bal lábam kifelé kezdett el dőlni, azaz a talpam bal sarkán járok jórészt. Tehát mintha a befelé dőlést akadályozó futócipő kifelé dőlővé deformálta volna a lábamat.


Okozhatta egyáltalán ezt az egészet a megtámasztós futócipő? És ha igen, akkor most mi történt? A megtámasztós futócipő javított a járásomon, és most a helytelen korábbi cipő használata okoz fájdalmat, vagy éppen a futócipő rontotta el és most ezzel szembesülök?


2023. ápr. 26. 22:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Ne tévesszen meg senkit, hogy a képen egy jobb láb van :D A vastag piros csíkot kell nézni.
2023. ápr. 26. 22:45
 2/2 anonim ***** válasza:
A cipő változások elképzelhetőek, mert mint a képen is látszik, rengeteg kis szalag található a sarokcsont, lábtőcsontok és lábközépcsontok között, ezek egy adott mechanikai terhelésre alkalmazkodnak, de ha egy másikhoz kell ismét alkalmazkodniuk, akkor húzódnak, ezzel fájdalmat okoznak.
2023. ápr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!