Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel lehet leszárítani egy...

Mivel lehet leszárítani egy nagy anyajegyet?

Figyelt kérdés
A barátom fején egy elég nagy szemölcsre hasonlító anyajegy van már kiskora óta (kb. 3 cm hosszú). Mivel állandóan vakargatja, félek hogy el fog fertőződni, vagy valami komolyabb gond lesz belőle. Ezért szeretném valamivel leszárítani neki. Próbálkoztunk vérehulló fecskefű tejnedvével, mert úgy tudom, hogy az jó szemölcs irtó gyógynövény (én is egyszer leszárítottam egy kicsi szemölcsöt vele), de végül abbahagytuk, mert apukám azt tanácsolta, hogy ne kenjük mindenfélével. Én még mindég úgy gondolom, hogy attól nem lehet baja, de azért gondoltam megkérdezem, hátha valakinek vannak efféle tapasztalatai. Ja, azt elfelejtettem, hogy bőrgyógyászhoz semmiképp sem akar elmenni a barátom, pedig már volt róla szó... Ha tud valaki segíteni, vagy jobban ért a gyógynövényekhez, az kérem írjon, előre is köszönöm!
2008. dec. 29. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvoshoz el kell menni és leműtik - ha kapargatja esetleg el is rákosodhat.
2008. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyertelmuen borgyogyasz!

(Tigi)

2008. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia! nekem futó szemölcsöm volt, egyik reggel belekaptam és elkezdett vérezni. Azután bekentem betadine-nal, majd leragasztottam sebtapasszal. Minden nap cseréltem, és újra bekentem. Ha jól emlékszem, másfél hét után magától leesett mikor cseréltem a sebtapaszt. De ez kisebb volt, nem 3cm-es. Remélem tudtam segíteni!
2008. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyajegyet sehogy!!!! A futó szemölcs az teljesen más. Anyajegyet kizárólag sebész távolíthat el. 10 perces, fájdalommentes ambuláns műtét. 1 hét után varratszedés és szinte nyoma sem lesz.
2008. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A bőrgyógyász csak megvizsgálja, hogy indokolt-e eltávolítani. De a műtétet sebész végzi. Tényleg ne kapargassa, mert azzal iszonyú nagy bajt csinálhat.
2008. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!