Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Meddig leszek rosszul a...

Meddig leszek rosszul a nikotintól? Hányingerem van még most is, de nem hánytam még.

Figyelt kérdés
Életemben pár szál cigit és pár slukk e-cigit szívtam. Ma az egyik haverom megkínált Elf Barral, szívtam vagy 30-at egy kávé mellé. Egy órája szívtam, miután kijöttünk az órákról, de még mindig itt ülök és hányingerem van és kicsit reszketek. 20/F
2023. máj. 5. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ugy látszik nem szereti a szervezeted a nikotint! El fog múlni ne aggódj, - holnapra jobban leszel!
2023. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a válasz:

Az a bevitt nikotin mennyiségétől és a szervezetedtől függ egyénileg. Akár órak, egész nap is eltarthat. A kezdőként nagy nikotin mennyiséget viszel be akar komolyb problémát is okozhat.


De örülj neki. Tudom csúnya dolog amit most kívánok, de hidd el rá fogsz jönni idővel, hogy jókivánság valójában. Kívánom hogy ne okozzon maradandó károsodást, de jó hosszú órákig legyél nagyon rosszul és hányd össze magad! És maradjon meg örökre rossz emléknek hogy soha ne legyél dohányos, főleg ezeket a veszélyes carokat kerüld mint az ElfBar.


Nem is értem. Örülj neki hogy életedben pár szál cigit szívtál. Most még nem vagy függő, most még szabadon el tudod dönteni dohányos leszel-e vagy sem. Most még szinte erőltetned kell magad, hogy később a dohányzás miatt rábaccál.


Ne hallgass a haverokra. Nem attól leszel menő csaj mert cigizel/e-cigizel vagy bármi mást pöfékelsz. Most még azt hiszed igen...


De 30-40 évsesn szinte már MINDEN dohányos megbánja hogy rászokott. Én egyet sem ismerek a közelemben akki ne a leszokással küzdene. Ne bánná hogy dohányos. Csak a szívás marad.. szó szerint.


Huszonévesen még sikk a dohányzás... 30 évesen meg az lesz a menő ha nem dohányzol. Tehát 10 év menőségért nem éri meg utána 60 évet szenvedni... 1 lakás árat elfüstölni eldobni 10 évet es az egésuseget.


30 évsen már semmi "előnye" a dohanyzásnak már semmi szociális előnyöd nen származik belőle... sőt csak a hátrány marad.


Ráadásul dohányosķént még párt is nehezebb lesz találnod. Mert 65-70% kb nem dohányzik és nagy részük nem is dohányos párt keres.


Most nem vagy függő... és most még könnyen dönthetsz. Ha függő leszel már sokkal nehezebb lesz döntened.


Neca haverokra hallgass... hanem az eszedre! Nem a kifújt füsttől leszel menő, hanem ha elutasítod. Ne légy gyenge!

2023. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még kieg (#2):

Én már 40+-os vagyok, de 16-17 éves korom körül ugyanezen kb átestem. Csak nálunk nem ElfBar volt, hanem Munkás és Kossuth :D :D :D


De ugyanaz ment mint most a fiatalok között... gondolom mindenkinek ismerős. A menőzés, a csoporthoz tartozás szimbóluma volt a cigizés (is).

Igen, én is megpróbáltam... drukkoltak... tüdőzd le, tüdőzd le. És éreztem hogy le "kell" mert menő akarok lenni. Rosszul lettem. Mások meg hecceltük egymást... Hogy: "nyugodtan gyújts rá, nem látja anyuci.." és hasonlók :D :D


Na ekkoriban dőlt el. A gyengék akik nem mertek az "elvárásokra" nemet mondani, egy részük dohányos lett. De megjegyzem végül az sem lett presztízs veszteség aki ellentmondott ennek. (pl. én). Egy idő múlva elfogadták hogy nem iszom, nem dohányzom. Csak eleinte nehéz a "csoportnak" ellent mondani. De úgy is elfogadják. És a "nem" miatt ne legyen kissebségi érzésed. Ha majd 10 év múlva talákoztok, irigykedni fognak hogy nem lettél dohányos :D :D


Na mivel én is rosszul lettem, szerencsére így nem lettem dohányos (sem).


Ja.. meg most olyan embereknek akarnál megfelelni, akikenek 90%-át 2-3 év múlva soha többet nem látod?


Mert a dohányzás iránt KEZDETI vágy (de ugyanez igaz a drogra, alkoholra) soha nem a belső, velünk született indíttatásból ered. Mert nem vágyik rá eredendően az ember. Hiszen első próbálkozásra mind bűn ROSSZ (szagra, ízre, hatásra). Csak ezért teszi meg a kezdő lépéseket az ember, mert bíztatja rá a környezete... Vagy mert ezt látja, hogy ez a normális. És ehhez "kell" igazodni. Szerintem... :D

2023. máj. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors választ, 2-es! Nem írtál hülyeséget, igazad van, én sem tervezek rászokni, mert k#rvadrága, meg nem is vitamin. Szerencsére jobban lettem. Ment a zöld pacsi.
2023. máj. 5. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!