Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Idegi alapon kiugrál a vérnyom...

Idegi alapon kiugrál a vérnyomásom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem egyszerű a helyzet. Nyugtató függő voltam, sikerült letennem. De utóhatásként/elvonási tünetként megmaradt egy szorongás, idegesség. Ez a szorongás, feszültség felnyomja a vérnyomásomat. Szedek vérnyomáscsökkentőt, de ha pánikolok, akkor az se fogja meg. 160-170 es vérnyomással már igen rosszul szoktam lenni. Orvosi tanácsok: nyugodjak meg, vagy szedjek nyugtatót.

Nem fogok nyugtatót szedni, mivel függő voltam, alig bírtam leszokni, és azok okozzák a mostani tüneteimet. Van valakinek valami épkézláb ötlete erre a helyzetre? Köszönöm a segítő válaszokat!



2023. máj. 24. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Belgyógyászat, kardiológus beállítja.


Sokan vannak ilyen problémával, viszont a szivet terheli hosszú távon ez.

Idegi alapú kiugrásra egyébként pszichiáter is javasolhat gyógyszert.

Sokan használják a Huma-Pronol-t. Ezt nem csak beteg embereknek adják, sokan akik pl. izgulós fajták és tudják, hogy mennek előadást tartani és nehezen viselik, akkor bekapnak egyet és nem lesz az izgalomtól kiugrások.


Viszont nem vagyok orvos, így részletesebben nem akarok okoskodni.


Egyet tudok még mondani, hogy az ezekkel a gyógyszerekkel a baj, hogyha bizonyítottan nem szíveredetű a problémád, hanem stressz okozza, ha megszűnik a stressz, akkor túlzottan alacsony vérnyomást / pulzust tudnak okozni.

2023. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!