Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Helikobakter baktériumot csak...

Helikobakter baktériumot csak gyomor tükrözéssel lehet kimutatni? Miért nem lehet mondjuk székletből?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak volt már ilyen baktériuma a gyomrában, és csakis gyomortükrözéssel mutatták ki.Kapott rá gyógyszert és sokáig szedte, de megyógyult.
2010. okt. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem, hanem egy úgynevezett kilégzési vizsgálattal is meg tudják állapítani.

Éhgyomorra mész, szívószálon keresztül belefújsz egy kémcsőbe. Majd pár perc múlva egy pohár gyümölcslé elfogyasztása után újra fújsz. A vizsgálat 10 percnél nem is tart tovább.



Debrecenben így állapítják meg a klinikán a helikobakter létét vagy nemlétét.

2010. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A gyomor tükrözéssel nem csak a Hb.P.-t vizsgálják, hanem az általa okozott roncsolódást is felméri a gasztroenterológus.Nem a kínzás öröméért csinálja.
2010. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor kórházba kerültem, bakteriális vesegyulladással, megkérdeztem a doktornőmet, hogyan kaphattam el ilyen betegséget? Azt mondta, hogy ezeket a bakteriális betegségeket nem elkapjuk, hanem maguk a bacik mindig is velünk vannak, és normálisan semmi bajt sem okoznak. De helytelen életmód, vagy valamilyen külső körülmény, hirtelen "kedvez" valamelyiknek, és az mérhetetlenül elszaporodik, és a szervezetbe kárt okoz. Pontosan ilyen, a te általad említett baci is. A gyomortükrözéssel az okozott kárt nézi meg a doki, és szövetmintát is vesz belőle, mert el is rákosodhatott.
2010. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a komoly válaszokat, tükrözés előtt állok, és nem vagyok nyugodt.
2010. okt. 11. 08:10
 6/12 A kérdező kommentje:
21.21-es től kérdezném, mik voltak Anyukád tünetei? Ird le légy szíves. Köszönöm.
2010. okt. 11. 11:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Voltam már tükrözésen. Nem ez lesz a kedvenc elfoglaltságom, de kibírtam. Egyáltalán nem fáj, fekszel és megnézheted magad belülről. ;-)
2010. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Átestem rajta, túl vagyok mindenen. Nincs refluxom, rekesz izom sérvem, csak valószinü baktériumom. Igy arra már szedem is a gyomorvédőt. 2 hét mulva lesz meg szövettan.A tükrözés bóditásban semmilyen kellemetlenséggel nem járt. Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 13. 18:13
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy kiemeltem, de megjött a szövettanom. Szerencsére nincs baktériumom, csak hurutos a gyomrom. Erre most 3 hónapig szedek gyógyszert. Már a tünetek is mulnak.
2010. nov. 4. 17:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez megnyugtató!

Tudod valamiért mindig hatásos, ha az ember tesz magáért lépéseket, és nem otthon haldoklik.

2010. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!