Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valakinek nagy fájdalma...

Ha valakinek nagy fájdalma van, akkor miért hány?

Figyelt kérdés
Persze nem a gyomorfájdalomról van szó, de pl fejfájásnál vagy más nagyon erős fájdalomnál is előfordul, hogy taccs lesz a vége.

2023. máj. 25. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Mert elvileg lehet mérgezési tünet is a fájdalom, másrészt ha baleset vagy egyéb, akkor üres gyomorral könnyebb menekülni. (Meg sokször ezért ürül ki a hólyag, végbél is)
2023. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
ramehet a vernyomasodra a nagy fajdalom es ha az hirtelen zuhan lehetsz rosszul, hanyhatsz
2023. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalom függő, de általában a hirtelen jelentkező nagy intenzitású fájdalom ingerli a kemoszenzitív trigger zónát az agyban, ami hányási reflexet vált ki. De gyakran előfordul hogy olyan mediátorok szabadulnak fel pl. migrénben szerotonin ami ugyancsak ezt a részt ingerli az agyban.
2023. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Mivel pl fejfajasnal a migrén egy féle ideg osszehúzózád amivel a testben levo ideged osszerandulnak ezert pl a gyomorideget is beindítja amitol osszehuzodik es hanysz

nkm pl volt egy megszajseb fagyasztasom utana annyira gorcsolt a hasam h hanytam tole

2023. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én vajúdás közben hánytam, addig fájdalomtól soha. De ott már nem bírtam visszatartani
2023. jún. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!