Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mekkora vérnyomás ingadozás a...

Mekkora vérnyomás ingadozás a normális egy napon belül?

Figyelt kérdés

Ebéd előtt fáradt és feszült voltam: 160/100

Bekajáltam, megnyugodtam, elálmosodtam: 115/80


De vihar előtt mértem már 180/120-at is

Vagy ébredés után 110/70-et


Ekkora ingadozások még beleférnek a normálisba?

Semmi szélsőséges dolgot nem csinálok, nem cigizek, nem iszok, semmi megerőltető sport.



2023. jún. 1. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt az a gond inkább hogy stresszesebb helyzetekben ennyire felmegy, ez túl magas, és szerintem ha gyakran ez van, nem normális, a 180/120 pl iszonyat sok! Menj vele orvoshoz!
2023. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem normális.
2023. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy stresszhelyzetre kiugrik és visszaáll az normális. Az evolúció során rég kihaltunk volna, ha ennyire gyenge volna az ember élettanilag.



Sporttal lehet erősíteni a szívet és akkor nem lesz ennyire szélsőséges érték

2023. jún. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Stressz helyzetben simán felmegy nekem is 160ig kb.. De akkor ugy érzem mintha kiakarna szakadni a szivem a helyéről 😂 Pl tegnap alkalmassági vizsgálat volt, ekg-n meg is jegyezte az orvos hogy kicsit izgulósra sikerült.. Vérnyomásomat mondtam meg se nézze mert ha rám rakja el is ájulok(fehér köppeny szindrómám van) Szerencsére megértő volt és nem raktam rá 😁
2023. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!