Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kezdőként a 165-168-as pulzus...

Kezdőként a 165-168-as pulzus sok?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Most kezdtem el futni. 70 kg vagyok 175 cm-rel.

Férfiként 165-170 pulzus sok kezdőként? (Applewatch)

3.5 km-ert futottam de nem erőltető futással. 5:55/km idővel mentem.


Nem éreztem se rosszul magam se nem lihegtem. Jó volt a futás jól is esett és nem szédültem se semmi.


2023. jún. 18. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A maximum egészséges pulzus intenzív sport közben 220 - az életkorod. Tehát ha 26 éves vagy, akkor 194-ig mehet fel a pulzusod. Idővel, ahogy edződik a szívizmod is a mozgás hatására, egyre alacsonyabb lesz. Pl. én 8 éve sportolok rendszeresen és a nyugalmi pulzusom 60 körüli, sport közben 150-160.

27N

2023. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Mert volt aki aztmondta ez nagyon magas és veszélyes. Hogy kapok egy szívrohamot

2023. jún. 18. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon magas. Egyik unokaöcsém sokat fut és neki 21 évesen is szokott lenni akár 180 is. De ha aggódsz, menj el egy kardiológiai kivizsgálásra :)
2023. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszi!
2023. jún. 18. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam egy könyvben, hogy a szívroham veszélyét úgy csökkentheted, hogy nem állsz meg hirtelen. Mert sport közben az izmaidnak sok vér kell, a szíved gyorsan dobog, neki is sok vér kell, de az izmok segítenek visszapumpálni a vért a lábadból. De ha hirtelen megállsz, még egy ideig sok vért igényelnek az izmaid, viszont már nem segítenek visszapumpálni. Futásnál nem tudom, hogy hogyan érdemes, biciklinél javasolta az "üresben" tekerést egy kis ideig a végén. Logikusan is hangzik, meg a tapasztalataimmal is összevág, nagyon pocsék érzés, ha hirtelen megállok nagy intenzitású mozgás után és jobb lesz, ha továbbmegyek. Azt is írta, hogy tipikusan akkor kapnak szívrohamot az emberek, mikor megállnak sport után, nem pedig közben. Viszont sehol máshol nem olvastam ezt az infót, lehet, hogy hülyeség és igazából nem múlik ezen semmi.
2023. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem brutál magas és rossz lehet a szívnek.


De minden edző mást mondana. Ezt konkrétan tudom, konkrét neveket is tudnék mondani.


Viszont az 5:55 nagyon gyors.

Én 1,5 éve futok, de a 7:10 körüli a kellemes nekem.


Jó, te férfi is vagy, én meg nőben is kifejezetten gyenge, de az 5:55 mindenképp gyors.



Beszélgetős tempóban, nagyon kényelmes, nagyon könnyű tempóban kocogj! (Na ebben a pontban viszont minden edző egyetért.)

2023. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De ígyis kocogok.. Ezzel az 5:55-el.
2023. jún. 20. 14:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Az nem igazán kocogás.


Kinézetre is már elég elegáns.


De edzéskor, pláne kezdőnek sok, ahogy a pulzusod is mutatja.



Rendszeresen sportolok, futok és ezzel a tempóval nekem is azonnal ugyanennyi lenne a pulzusom 12 fokban is, kicsit később 170 feletti és az egész kellemetlen érzésekkel járna.


Nekem pl max 140-145-ös pulzuson kell kocognom. Teljesítménydiagn nélkül, azon kevesebb jönne ki.


Egyedi dolog, de a 165-168 tuti magas és az 5:55 tuti gyors.

2023. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De pedig nem gyors az 5:55 mert az számomra kocogás.
2023. jún. 20. 16:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kezdőnek akkor is gyors.


Legalább a mezőny közepe egy 10 km-es BSI futóversenyen.


És a 165-ös pulzus baromi sok.



Olvass utána futással kapcsolatos dolgoknak, ha nem hiszed el.

2023. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!