Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egész nap álmos vagyok és...

Egész nap álmos vagyok és fáradt. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Elalszom pl 22 órakor, egyszerűen nem bírok felkelni 6-kor, általában 9-ig alszom.


Mikor még muszáj volt bejárnom, akkor nyilván erőt kellett venni magamon és felkelni, és attól hogy sikerült felkelnem még rohadt álmos voltam egész nap.

Volt, hogy a teendőim közepette lecsuktam a szememet egy kicsit.


Nem vagyok ellustulva. Teszek-veszek, főzök, napi 10 kilométert sétálok (néha többet)

Sokat agyalok, igyekszem nem meghülyülni vagy kikapcsolni.

De nem megy.


Ma is felkeltem 6 órakor, elmentem bevásárolni, mondom van egy kis időm, leülök mielőtt nekiállok főzni. Egyből elaludtam.


Eszem gyümölcsöt, zöldséget, húsokat, elegendő folyadékot iszom.

Vérvételre évente járok, főleg mióta egyre fáradtabb vagyok. Abban reménykedem, hogy majd csak meglesz az oka.


Voltam: cukorterhelésen, endokrinológián, bőrgyógyásznál, pszichológusnál, góckutatáson, allergiavizsgálaton, hasi ultrahangon, mellkas röntgenen, fogászaton.


Hirtelen most ennyi ugrott be.

Sehol nem találtak eltérést. Egész nap mintha influenzás lennék (ami a fáradtságot illeti) alig van erőm mindenhez.

Egyáltalán nem hajtom túl magamat, sőt inkább kényelmes életem van.


Legutóbbi vérképem is szinte tökéletes lett, a vas is rendben van, és ahol volt eltérés, azok mind minimálisak voltak. Kb 4 helyen volt, abból is a legalacsonyabb a koleszterinem volt, pedig eszem zsírokat.


Egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy mi bajom van.

4 éve tart. 21 éves vagyok.


2023. jún. 20. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Vérnyomásod is rendben van? Hogy alszol? Oké, hogy sokat, de ha nem jó minőségű, akkor lehetséges, hogy ennek ellenére is fáradt maradsz.

Másik irány, hogy nem testi, hanem lelki eredetű a fáradtságod. Nem érzed, hogy az életed egyhangú és monoton? Esetleg kiégésre vagy depresszióra tudok még gondolni.

(Nem vagyok se orvos, se pszichológus, ezek csak tippek, de ha bármelyikre látsz esélyt, keress fel egy szakembert)

2023. jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1# A vérnyomásommal sincs gond tudtommal.

“Nem érzed, hogy az életed egyhangú és monoton?”

Nem, sőt néha kicsit “kalandosabb” is, szoktam kirándulni menni, sok időt töltök a szabadban, itthon is lefoglalom magamat, családommal is szoktam programokat tervezni.


Pszichológusnál voltam, de ő szerinte sem lehetek depressziós. Én nem érzem magamat szomorúnak.

2023. jún. 20. 10:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt napoki, szerintem nálam ez a hirtelen jött nagy meleg okozta. Lehet vashiány is. Szedjél multivitamint és vasat!

Éjszakára hagyd nyitva az egyik ablakot, úgy jobban kipihened magad.

2023. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3# Leírtam, hogy nem vashiány okozza.


Télen 16-18, nyáron 20-21 fokos szobában alszom. Ha jó idő van, szellőztetek, ha fullasztó meleg (mint pl most) akkor klíma.

Bár jobban szeretek télen aludni, amikor jön be a természetes, friss levegő, nem alszom ki magamat jobban, legalábbis nem vagyok kipihentebb mint nyáron klímával.

2023. jún. 20. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Láttam, hogy írtad, hogy legutóbb rendben volt a vasad, mikor volt az a legutóbb? Csak mert pár hét alatt is el tud romlani,. Nekem volt 2 éve vastagbélgyulladásom és nem tudott a gyulladás miatt felszívódni a vas.

Ha régebben voltál, érdemes lenne újra megnézetned a vérképed. De mindenképp beszéld meg a háziorvosoddal.

2023. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szedsz valamit, aminek ez a mellékhatása?
2023. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5# November környékén voltam. Legközelebb majd ősszel megyek. Onnan is tudom, hogy nem a vassal van a probléma, hogy évek óta fáradékony vagyok és sosem volt alacsony a vasam.


6# Semmilyen gyógyszert nem szedek.

2023. jún. 20. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen bajom volt.


Aludtam 12 órát és fáradtabb voltam, mint valaha.


Aztán kiderult, hogy a tulalvas okozza. Amíg aludtam nagyon jól érzem magam, de amint kikelek az ágyból teljesen megfordult.


Nagy nehezen visszaalltam a korán kelesre, akaratero kell hozzá és jó lezz

2023. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!