Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rossz tartás okozhat kézérzéke...

Rossz tartás okozhat kézérzéketlenséget, zsibbadást?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár hétben kezdtem érezni, hogy, mintha nem az enyém lenne a két kezem, érzéketlenek, enyhén bizseregnek is talán. Fájni nem fájnak.

Leginkább a kézfejemben érzem. Fogni stb tudok vele, fájdalmat (ha megcsípem pl) hideget stb érzek. De abnormalis maga az érzéketlenség érzés mindkettőben. Főleg, ha nem mozgatom. Akkor olyan, mintha “nem lenne kezem”. Nagyon ijesztő.


A nyakam / nyakizmomat érzem merevnek, ami lehet rossz tartástól, mert sajnos sokat olvasok hülye pózban fekve e-bookot tartva közben vagy nehezebb könyvet is akár. De hihetetlennek tartom, hogy az ilyen tünetekben nyilvánuljon meg…



Dokihoz el fogok menni, de hàt mire kapok beutalót gondoltam tanàcsot kérek, hàtha volt másnak is hasonló…



2023. jún. 22. 17:24
 1/6 A kérdező kommentje:
kicsit ahhoz tudom hasonlitani, mint mikor pl. sokat teniszezik (vagy bármi kezet megeröltető sportot csinál) az ember es utana ernyedtnek, érzéketlennek érzi a kezèt/karját a megeröltetèstől.
2023. jún. 22. 17:25
 2/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet. Olvass a mellkaskimeneteli szindrómáról angolul TOS betűszóra kereshetsz.
2023. jún. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszi! Utána néztem és ezt írja róla:

A panaszok „csak” az adott szindrómára jellemző testhelyzetekben jelentkeznek. Ezért mozdulatelemzéssel, provokációs tesztekkel vizsgálják meg a tünetek jelentkezését.


Nekem meg folyamatosan megvan a tünet… :/

2023. jún. 22. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen.


Ilyenem volt. Semmire se akart szűnni, aztán egyik reggel úgy keltem fel, hogy elmúlt. Már injekcios kezelesen gondolkoztam

2023. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És te is mindkét kezedben érezted?
2023. jún. 23. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem. Csak a bal oldalinal. De ott volt a hatam is a vállam fele ilyen idegcsipodes vagy gyulladás


Minden nap fájt, de semmire nem javult. Aztán elmúlt. De akkor már annyira idegesített, hogy úgy voltam vele nem agyalok rajta mert csak kikeszit

2023. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!