Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás?

Alacsony vérnyomás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az elmúlt hetekben vettem észre, hogy ha felállok vagy sétálok, másodpercre belüktet a tarkóm és a nyakam hátsó része.

Voltam amúgy más miatt kardiologián, minden oké volt.

Vajon ezt az alacsony vérnyomás és a magas hőmérséklet okozza?

Régebben is megesett ilyen, de akkor felálláskor inkább elsötétült minden.

A vérnyomásom nemrég mértem. 111/76 pulzus 81



2023. júl. 14. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Az már valóban elég alacsony. Igyál több vizet, mert az izzadás miatt kiszáradunk, valóban az extrém meleg tágítja ki az ereket annyira, plusz a folyadék vesztés. Vizet igyál sokat!
2023. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Sok víz, sportolás napi szinten, akár séta, meg egészségesebb táplálkozás. De lehet csak a vércukrod esett le.
2023. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es miről beszélsz?

A normális vérnyomás 120/80-as érték, pulzus is rendben van.


Az orvosi szakirodalom így szól:

Krónikusan alacsony vérnyomás esete akkor áll fenn, ha a vérnyomás első, azaz szisztolés értéke tartósan nem haladja meg a 100 Hgmm-t. Ezt mindenképp meg kell különböztetni a helyzetváltoztatásból eredő vérnyomáseséstől


Tehát 100 alatti érték alacsony, a kérdezőnek 111-volt (kis matematika 9-cel van a systolé a normál érték alatt) az mióta "valóban elég alacsony"?? Könyörgöm ne írjunk butaságokat.


Egyébként a nagy meleg okozza valószínű, amiben most kb a fél ország szenved.

2023. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!