Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » ? Alacsony vérnyomás kezelése...

? Alacsony vérnyomás kezelése természetesen

Figyelt kérdés

Próbáltam utána járni, hogy milyen illóolajok (vagy fűszerek vagy gyógynövények) jók alacsony vérnyomás ellen, de rengeteg illóolajat, fűszert vagy gyógynövényt az egyik forrás alacsony vérnyomás kezelésére, míg másik forrás magas vérnyomás kezelésére ajánlott. Ezek egymásnak ellent mondanak. Így tehát nem tudom, hogy hogyan igazodjak ki. Útmutatásotokat kérem.

A kávé nem opció.



#vérnyomás #Vérnyomás növelő #Vérnyomás emelő
2023. júl. 13. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alacsony vérnyomás kezelése

Fontos, hogy az étkezések (különösen a reggeli) ne legyenek túl bőségesek. Ha nincs szívelégtelenség, javasolt a napi nátriumbevitelt 5-10 mg-mal a szokásos dózis fölé emelni, ennek legegyszerűbb módja a sósabb ételek fogyasztása. Sporttal a keringés javul, így a panaszok is enyhülhetnek

2023. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Más koffein sem opcio? Zold, fekete vsgy fehér tea, matcha tea, cóla


Nekem alacsony es gyógyszert szedek ra mert nem voltam hajlando ezert raszokni a kavera

2023. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok pánikbeteg azt hiszi, hogy mindjárt elájul mert 200-zal teker a szíve meg felmegy a vérnyomása stresszhelyzetben. Ilyen helyzetben sose történik ájulás.


Pedig alacsony vérnyomásos emberek hajlamosak ájulásra.

Nem tudom mi a rosszabb, gyógyszert szedni vagy egyszer random elájulni, inkább kikérném kardiológus véleményét és kezeltetném.

2023. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 2 vagyok, kardiologian minden normalis volt, hormonalis dolgok okozzák nálam az alacsony vérnyomást. És napomta 2-3szor elájulni nem olyan kényelmes és egészséges mint hinnéd


Kérdező, ha a koffein nem opció, akkor még a rengeteg vízfogyasztás segíthet

2023. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A mozgás tényleg hatékony. Köszönöm!


2-es! Köszönöm, de elsősorban a meglévő 10-15 illóolajomat használnám. A kóla semmiképpen sem opció, érzékennyé teszi a csontjaimat.


A kérdés inkább az ellentmondó információk kezeléséről szólt:

"rengeteg illóolajat, fűszert vagy gyógynövényt az egyik forrás alacsony vérnyomás kezelésére, míg másik forrás magas vérnyomás kezelésére ajánlott. Ezek egymásnak ellent mondanak. Így tehát nem tudom, hogy hogyan igazodjak ki. Útmutatásotokat kérem."

2023. júl. 19. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!