Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ugye ha az ember felrenyelt...

Ugye ha az ember felrenyelt egy kortyot, abban meg nem lehet meghalni?

Figyelt kérdés

Bocsi a kicsit hipohonder kérdésért!


De istentelen módon félrenyeltem. Még utána levegőt se tudtam venni, köhögni se tudtam rögtön, most viszont már 10 perce itt köhögök.

Plusz még emlékszem, hogy pár éve volt egy balatoni eset ahol egy fiatal csajnak szívmegállása volt, mert hoyg vizet nyelt és vmi volt a reflexeivel, lényeg, hogy nem kezdett el köhögni, mint normál védekezőreakció, hanem lement a víz a tüdőbe. És hogy ha a tüdőbe x mennyiségű víz jut, akkor leáll a szív.


Na most egy korty ugye ilyet nem okoz még?


2023. júl. 21. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha azóta nem fulladtál meg, már nem fogsz. Persze, hogy irritálja a torkod mikor félre nyelsz akkor akaratlanul is erőltetted
2023. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez nem igazán van így. Az a kérdés valóban, hogy megvan-e a megfelelő reflex és mennyi víz jut a tüdőbe. Amíg köhögsz, addig nincs baj, de itt az is a kérdés, hogy a folyadék meddig jut le, illetve egy idő múlva kimerül a szervezet és nem fogsz tudni köhögni tovább. Ha túl mélyre jut le, akkor már nem tudod felköhögni, ilyenkor tüdőgyulladás lesz belőle és azt kezelik majd, esetleg bronchoscopia.
2023. júl. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De, igen, meg lehet halni.
2023. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!