Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 159/107 vérnyomással forduljak...

159/107 vérnyomással forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Bár ez még nem a kifejezetten magas vérnyomás, de oda kell figyelni rá. Ennek is van valami oka. Ha sikerül kideríteni, lehet hogy elég lesz az okot kezelni, pl. kimerültség, zaklatottság stb. 150es vérnyomásra még általában nem adnak vérnyomáscsökkentőt, de lehet, hogy egy nagyon gyenge nyugtató jót tenne, hiszen biztos vannak olyan problémáid, amik nagyon foglalkoztatnak (ez még nem feltétlenül idegesség!!)- hiszen manapság kinek nincsenek. Egy alapos kivizsgálással megelőzhetsz egy későbbi nagyobb bajt. (Ez nem "szabvány szöveg" részemről, hanem sajnos saját tapasztalat.)
2012. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
140 felett már igen is magas....
2012. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ. Ha egy alkalommal volt ilyen magas, pláne, ha esetleg valamin felhúztad magad, még ne.

Mérd 2-3 napon keresztül naponta mondjuk 3x, ha akkor is magas az érték, akkor menj orvoshoz.

2012. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ. Ha 25 éves vagy, akkor azonnal, ha 60 éves vagy, akkor ahogy előttem írták, mérd pár napig és ha nem megy átlagban 130 alá, akkor irány az orvos.
2012. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
25Éves vagyok.3napon keresztül mértem,nem ment lejebb,sőt mikor fájt a fejem 177/114et mértünk.
2012. aug. 21. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben mindenképp, a lehető leghamarabb go orvos.
2012. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvos, minél hamarabb.

Lehet, hogy csak stressztől van pl, de azt is kezelni kell átmenetlieg. A magas vérnyomás akkor is tud nagyon rombolni, ha csak időszakosan áll fent.

2012. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kaptam is gyógyszert..
2012. aug. 21. 19:19
 9/9 Főzős Laci ***** válasza:
Húha,irány a doki!32 éve vesebeteg vagyok,úgy hogy tudom mit beszélek.145/90 alatt kell lenni mindenképpen,de az ideális a 120/80 körüli.Meg kell csinálni nálad a 24 órás vérny.mérést,és otthon napközben többször mérd meg,írd le,mutasd meg a dokinak.Vannak nagyon jó vérny.csökkentő gyógyszerek,és lehet már alternatív gyógykészítményeket is szedni rá,ami lehúzza.Ilyen pl.: a Bano-féle fagyöngy galagonya kapszula.Más. Vérnyomást mindig 5 perc ülés után mérj,ne belezuhanva a fotelbe.Ha "beállították" a vérnyomásod:jobban fogod magad érzeni,és nem fog a fejed fájni!A magasvérnyomás alattomos gyilkos,megtámadja az összes szervet!!!
2012. szept. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!