Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valakinek valami ötlete? Ez...

Valakinek valami ötlete? Ez ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

ha rossz témakörbe írtam bocsánat, de nem tudom hova kellett volna:)

A helyzet, hogy kamasz éveimet töltöm. És az a furcsa, hogy ha "sajnálnak", akkor jól érzem magam. Mármint, ezt így nem lehet elmondani. Pl ha lázas vagyok, és mondják, hogy ó te szegény stb azaz figyelnek rám, az jól esik. A való életben gyakran vagyok szomorú és letört, és azt várom, hogy valaki odajöjjön és érdeklődjön sokáig. És ez oylan rossz tulajdonság. Odáig fajul, hogy lassan mindenen besértődök, és állandóan letört vagyok, mostis bűntudatom van....Segítség:S mit tegyek, ez mitől lehet?Köszönöm aki elolvassa ás válaszol


2010. okt. 15. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálad ez szeretethiányra utal. Igenis tehetel ellene, ne légy ennyire érzékeny, próbálj meg urrá lenni a túlzott érzékenységeden. Ha mindenből problémát csinálsz, nem lesz belelőled határozott felnőtt ember, aki majd el tudja dönteni mikor érdemes komolyan venni a dolgokat és mikor nem. Próbálj meg felnőni.
2010. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szeretethiány? lehet, van benne valami. pedig elég sokan törődnek velem, de ez kb 4hete mégis így megy...

Eltaláltad, túlzottan érzékeny vagyok,de mostmár ez nagyon elfajult. Pl bármikor rámjön a sírhatnék úgy, hogy nincs semmi bajom.

Hát megkell próbálni, így nemfogok boldogulni az életben...Köszi a válaszodat:)

2010. okt. 15. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Velem is így van sajnos:(

15/L

2010. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szeretethiany? Tudod a Te korodban ez mar nem ugy zajlik, mint amikor kisgyermek voltal, hogy felvesznek es simogatnak es dajkalnak, tehat ebbol mar kinottel. Most is szeretnek Teged, csak ez a fajta szeretet mar nem ugy nyilvanul meg, mint regen, es talan ezt meg nem tudod ugy elfogadni vagy nem veszed eszre.

Most mar Te is onallo vagy es gondolom, hogy a Szuleid dolgoznak, tehat mindenkinek megvan a napi feladata, Te az iskola utan meg tanulsz, a mamad az a haztartassal foglalkozik, s lehet, hogy amikor Te igenyelned a mamadat, akkor O talan elfoglalt vagy faradt.

En azt ajanlom, hogy bujj oda nyugodtan a szeretteidhez, es erezni fogod, hogy igen szeretnek Teged.

2010. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Feldmár András egyik könyvében olvastam, erről most te jutottál eszembe:


"Mindannyian nagyon szeretünk regresszálni. Ez azonban tilos, sőt nagyon sokan szégyenletesnek tartják, ha valaki úgy viselkedik, mintha fiatalabb lenne a koránál. Már amikor az ember gyerek, akkor is azt mondják, hogy "Hány éves vagy? Már tíz? Egy tíz éves gyerek már nem mondhat ilyen butaságokat." Az egyetlen dolog, ami megengedi, hogy az ember nyugodtan regresszáljon az, ha megbetegszik. Mondjuk otthon. Szerintem a legegészségesebb az lenne, ha olyan emberekkel venné magát körül az ember, akiknek csak úgy meg lehetne mondani, hogy "Egy hétig ágyban akarok maradni, nem vagyok náthás, nem vagyok beteg, de azért légy szíves hozzál teát, etess meg, legyél kedves velem." Ha ezt meg tudnánk tenni, s volna valaki, aki szeretne minket annyira, hogy megtegye amit kérünk anélkül, hogy náthásak lennénk, akkor nem kellene náthásnak lennünk. Nagyon jó lenne, ha az ember találna olyan barátokat, akikkel ezt meg lehet csinálni betegség nélkül."

2010. okt. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

És kifelejtettem, akut cirókahiányod van !

Olvass egy kis Popper Pétert, hátha tetszeni fog:

[link]

Kezd mondjuk ezzel :)

2010. okt. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jószándékú kommentjeiteket:D:D
2010. okt. 20. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!