Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kezdjek a vérnyomásommal?...

Mit kezdjek a vérnyomásommal? Valakinek lenne valami ötlete, hogy mit tehetnék annak érdekében, hogy ne izguljak annyira az orvosnál és ne legyen magas?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy ma vért adok, de már reggel óta nagyon féltem tőle (amúgy sem bírom a vért és a tű látványát). Sajnos olyan típus vagyok, hogy orvosnál amit meglátom a vérnyomásmérőt, már felmegy, most is ez történt. Emiatt maradt el a véradás.

A problémám az, hogy kb 3 hét múlva egy elég komoly orvosi vizsgálaton kell átesnem (óceánjáró hajóra megyek dolgozni) és tartok tőle, hogy ott is magasabb lesz a kelleténél (otthon mérve 125-130/85-90 körül szokott lenni, van némi súlyfeleslegem, de kb. 2 hónapja életmódot váltottam és heti 4x sport, sok zöldség/gyümölcs stb.) Semmilyen gyógyszer nem jöhet szóba, mert vérvizsgálat és minden egyéb lesz...

Köszönöm annak aki végigolvassa és hasznos tanácsot ad!


2010. jún. 3. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen, hogy egy bizonyos pszichés hatásra /pl orvos/ felmegy a vérnyomás. Ezen nem igen tudnak segíteni, de miután ez nem betegség, nyugodtan mond el a vizsgálatnál, nem lesz következménye. Csak előre szólj.
2010. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fokhagyma elég jól leviszi a vérnyomást saját tapasztalatom alapján. Próbáld ki, hátha neked is.
2010. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jah-jah, a fokhagyma, mega zeller is jó..


A melóhoz meg őszinte részvétem, ha esetleg először mennél, mert akkor még nem tudod mit vállaltál be!!

2010. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked fehérköpeny-magasvérnyomásod van. Igyál citromfű teát, ez olyan stresszoldó, ami nem álmosít.Magnézium pezsitabletta hozzá, jobb leszel, mint új korodban.
2010. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!