Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi van akkor, ha nem tudom...

Mi van akkor, ha nem tudom elmagyarázni a tünetem?

Figyelt kérdés
Mostanában van egy nagyon fura tünetem , amivel orvoshoz fordulnék, de nem tudom leírni, hogy milyen érzés . Légvételkor jelentkezik , és olyan fura érzés , hogy egyszerűen nem tudom megmagyarázni. Mintha megszakadna a levegővétel, vagy végigfutna egy gombóc a torkomon, nem tudom magmagyarázni, de eléggé ijesztő. Elég furi háziorvosom van, és nem nagyon merek így odamenni, mert szerintem hülyének nézne :(
2023. aug. 12. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Okozhatja idegesség, stressz is, de fül orr gégész is meg tudja állapítani, lát-e valami rendellenest. Sok váladék stb.,elsősorban mindig a testi betegségeket kell kizárni, utána mondható ki rá az idegesség, szorongás stb.
2023. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hagyd a magyar egészségügyet, hagynak megdögleni meg félrediagnosztizálnak. Van neted, gyógyítsd magad, hidd el többre mész vele.
2023. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első. Jártam 2-3 éve pszichológushoz szorongás miatt, akkor rendszeresen beszúrt a mellkasom, és alig kaptam levegőt, nekem is az volt az első gondolatom, hogy ez tért vissza, de teljesen más az érzés, és tényleg a legrosszabb, hogy nem tudom elmagyarázni. Talán úgy, hogy ha a torkod végén, a kulccsontjaid között benyomod azt a puha mélyedést a nyakadon, és úgy veszel levegőt, az hasonlít hozzá.
2023. aug. 12. 22:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Az szorítás a fejben, magas vérnyomás lehet, vagy beszorult levegö, légzsilip.
2023. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fül orr gégész nézzen meg, azt javaslom, elsőkörben. Nekem is hasonló érzetem van, összeszűkült nyelőcső a reflux miatt, meg deformálódva van a gerincem mellkasom már a rossz tartás miatt, és nem kapok akárhogy levegőt könnyen. Ilyen irányokban érdemes elindulni, aztán tovább vizsgálódni, ha ezek rendben vannak. Allergiám ,asztmám is van. Minden úgy jött ki hogy szinte észrevétlenül, nem sok egyéb kísérő tünettel mellé. Éjszaka nincs felriadásod arra hogy nem kapsz levegőt?
2023. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ötös. Szia, régebben volt ilyen, meg olyan is, hogy félálomban voltam és hirtelen észbekaptam, hogy már tök régóta nem veszek levegőt. De ekkor kezeltek pánikbetegként, pszichológus. Most azt tapasztalatom, hogy ha friss levegőn vagyok inkább akkor van ez a fura érzés , aztán bent is, de néha már én is bepánikolok rajta.
2023. aug. 13. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Pánikkal is összefügghet, főleg ha már előre aggódsz mikor következik be újra. Alvási apnoé az éjszakai légzéskimaradás, sok embert érint, de nem egészséges dolog.
2023. aug. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!