Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Okozhatja ezt a plazmaadás?

Okozhatja ezt a plazmaadás?

Figyelt kérdés
5 hete voltam először, utána egy hét kimaradt, aztán onnantól 3 hétig mentem heti egyszer. Tehát öszesen 4 alkalommal voltam kicsit több mint 1 hónap alatt. A plazmaadás alatt nem volt bajom, ami volt az szerintem inkább pszichés (rápörögtem hogy úristen mi van ha bemozdulok és belém törik a tű és akkor kicsit rosszul lettem de csak így 1-2 percre). Utána viszont minden alkalommal mint akin egy úthenger ment át, hazaértem és órákat aludtam. Viszont amiért a kérdést kiírtam, az az, hogy embertelen mértékben fáradt vagyok, és ébredés után olyanok az izmaim mintha legalábbis 2 órás aerobik edzést csináltam volna. Úgy kelek hogy minden fáj és semmi erőm. Ez tőlem nagyon szokatlan, mert koránkelő típus vagyok, általában kora reggel vagyok a legaktívabb. Emellett elkezdett fájni a fejem, de ez lehet a fronttól is mert viszonylag fejfájós vagyok... és ha elkapja a harci ideg akkor elviselhetetlenül fáj amíg nem veszek be rá gyógyszert. A múltkor volt ilyen migrénes rohamom is vagy mi, tudjátok amikor az ember ilyen villódzó alakzatokat lát. Szerintetek ez a plazmaadástól lehet? Vagy valami más bajom van?

2023. aug. 29. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki szervezete birja a plazma adást. Páromnak semmi baja utána, simán ledolgozza a 8órát délutànos műszakba. Ên alig éltem aznap mikor adtam. Sokszor adtam... De már nem adok, mert vashiányos vérszegény lettem, és nagyon hullik a hajam... Nem érte meg, viszont míg nem dolgoztam kellett az a pénz is a megélhetéshez. Jah és az immunrendszert is gyengíti. Azt mondom havi 2-3adástól tuti nen lenne bajod, de ha rosszul vagy jelez a szervezeted, hogy ezt nem kéne szerintem inkàbb hanyagold.
2023. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

A legértékesebb vérfejérjéidet adtad oda, az értékükhöz képest potom áron.

Sajnos ettől lehet, igen.

2023. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 éve vagyok donor.Eleinte 6 naponta adtam,egy idő után fáradékonyabb lettem.Késöbb már csak 10 naponta,majd havi egyszer adtam csak.Ma már csak néha,elvétve,hogy ne essek ki a rendszerből.Engem nagyon letolt az orvosom,azt mondta,a citrát amit az infúzióban adnak,kivonja a kalciumot a szervezetből és csontritkulásom lesz.Szó mi szó,hogy attól -e,de az utóbbi 1-2 évben többször tört le a fogzománcomból,azelött nem is jártam fogorvoshoz.Az amerikai vöröskereszt 28 naponta ajánlja maximum a plazma adást.Ismerek olyanokat,akik 3-4 naponta járnak,egyben lehúzzák a 45 alkalmat és semmi bajuk.De a hosszú távú mellékhatásokat sem ismerjük ma még,mert nem telt el még elég idő.
2023. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!