Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hátfájásra milyen matrac kellene?

Hátfájásra milyen matrac kellene?

Figyelt kérdés
Kb egy hònapja szenvedek nagyon erős hátfájással. Reggelente úgy kelek fel mint akit egész éjszaka ütöttek. Napközben valamennyire enyhül de akkor sem az igazi. Gyárban dolgozom nyilván a sok állás, emelgetés is közrejátszik valamilyen szinten. Az interneten már nézegettem különböző fedő matracokat amik jòk lehetnének de annyi féle fajta van hogy egyszerűen lehetetlen kiválasztani a megfelelőt. Vagy lehet hogy inkább párnát lenne érdemesebb váltani? Fogalmam sincs.. akinek van tapasztalata és leírná azt megköszönném.

2023. szept. 10. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Minél keményebb, annál jobb. Nem véletlen a keleti kultúrákban a földön lévő tatami jellegű matrac. Eleinte nagyon rossz, szinte jobban fáj a hátad, mint előtte, de ahogy megszokod, csökken a fájdalom, majd elmúlik.
2023. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én most vettem 18 cm-es, majdnem a legkeményebb matracot (korábban 40 évig afrikkal töltött kemény matracon aludtam. Most ezen az új szivacs matracon kevésbé fáj a hátam, de nem szűnt meg teljesen a fájás.
2023. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor mindenkeppen valami kemenyet fogok nezni, koszonom! :)
2023. szept. 10. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha utána olvasol komolyabb oldalakon láthatod hogy tévhit hogy a kemény matrac jó inkább a félkeményet ajánlják mindenhol.Amúgy Én 1 éve szenvedek éjszakai hátfájással kb max 4 órát tudok aludni és semmi nem segített...
2023. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk az sem mindegy, hogy mitől fáj a hátad. Mert ha azért, mert porckorong sérved van, akkor arra nem a matrac keménysége, vagy puhasága a megoldás. De mondjuk egy tartáshiba, izomgyengeség miatti, vagy egyéb egyszerűbb dolog, ami okozhat hátfájdalmat, arra használhat a kemény, de legalább is földre tett szivacsmatrac.

Én lassan egy éve így alszom, földre tett szivacsmatracon, és nálam elmúlt a hátfájás, de legalább is tudok aludni. Ha mégsem, az nem a hátam miatt van. HA sokat állok, járkálok, akkor visszatér a derék, és a hát alsó részének fájdalma, de pihenás után rendeződni szokott. Az én bajom gerincferdülés, és nem túl edzett derék-hátizom.

(#1-es voltam.)

2023. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!