Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ahogy léptem ki a kádból...

Ahogy léptem ki a kádból bevágtam a sipcsontom a szélebe nagyon durván honnan tudom hogy eltört-e?

Figyelt kérdés
Fel dagadt, sárgás zöld, érintésre nem faj, járni tudok. Az ügyelet azt mondta, ha tudok járni nincs eltörve, tettem ra vizesruhat de ha mégis?

#sípcsont #Törés gyanú
2023. szept. 13. 23:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
hidd el... ha járni tudsz, nincs eltörve..
2023. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Tudnod kell, hogy a csonttôrés jellemzô tûnete, ha a làbszàr eldeformàlòdik és feldagad. A csönttörés nemcsak a csontszôvet , de a csontot boritò csonthàrtya, a környezô erek és idegek sérûlésével, az izmok bevérzésével és duzzanaàval is jàr.
2023. szept. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm , igen tudok járni picit nehezen meg nagyon faj, de raallok meg minden. Meg akkor sem faj jobban ha raalok mint alapból
2023. szept. 14. 00:09
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
És nem utolsósorban beszarnál a fájdalomtól :)
2023. szept. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

De baszki, felhivtad az ugyeletet, ahol egy egeszsegugyi vegzettsegu emberke megmondta, h mizu, de nem...

Te meg ramesz a gyakori nepere, mint egy "masodik velemenyert"...😂😂😂

Ha az itteni szakertok is azt mondjak nincs eltorve, akkor biztos ugy van. Omfg😂😂😂

2023. szept. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, bújj el, majd meg keresünk.


Amúgy egy nagy dudor lett ahol beütöttem

2023. szept. 14. 00:41
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Én is így voltam.Beütöttem a bokámat,akkor mentem orvoshoz amikor már a csont kezdett összeforrni.Tudtam járni!Rtg-t azért tanácsos csináltatni,minél előbb!
2023. szept. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért a boka meg a sípcsont kicsit más. A bokánál több kinyúló csontnyúlvány van, amik letörhetnek, a sípcsont viszont egy 5 cm átmérôjû, tömör, rúd alakú csont. Nem törik el annyitól, hogy beütik a kád szélébe. Azért fáj és van bedagadva, mert a csonthártyát ütötted meg, ami tele van idegekkel. Ha eltört volna a sípcsontod, tényleg nem tudnál járni.
2023. szept. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha ezt így meg kell kérdezni, akkor biztos nem tört el. Ha nem múlik pár nap alatt, akkor érdemes lehet azért röntgeneztetni. Akár lepattanhatott belőle egy darabka, a csont teljes átrepedése nélkül. Mindenképp kíméld, ne menj utcára, dolgozni, semmit már a héten. Meg szerezz egy mankót.
2023. szept. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha meg kell kérdezned, fixen nem tört el. Ha eltört volna, összecsinálnád magad, amint megpróbálsz ráállni.
2023. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!