Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen vitaminokat szedjek,...

Milyen vitaminokat szedjek, ha a cél a munkanap kibírása?

Figyelt kérdés

Már öregszök így negyven felett. Álmos, fáradt vagyok. Mit szedjek?

Köszönöm. Irodai akatakukac vagyok


2023. szept. 17. 19:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Álmosság, fáradtság megelőzésére lehet, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, és valamiféle rendszeres mozgás, sport is kellene.


Csodákat tud tenni, nekem is segített.

febr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ó már soxor kivizsgáltattam magam. Nem találtak semmit, de köszönöm az aggódást
márc. 1. 18:33
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Elég régi a kérdés, de talán még időszerű: felírattál valamilyen vitamint a háziorvosoddal vagy szakorvossal? Szeded-e?


Miért van az az érzésem, hogy ez az "érdeklődés" valójában nem teljesen egészségügyi jellegű...?

márc. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi én is erre gondoltam először és elég sok kivizsgálás történt azóta.
ápr. 8. 18:59
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez így elég vaktában próbálkozás. Teljesen felesleges olyan vitaminokat szedned amiből nincs hiányod mert nem használ a többlet. Vagy csak pénzkidobás vagy árthat is. Vasat pl ha nincs vashiányos vérszegénységed hulla felesleges szedni. Emésztési problémát is okozhat.

Ha van rá motivaciód csinaltass egy verképet abból pár dolog kiderül.

Inkább azt javaslom próbálj minden nap mozogni egy kicsit. 30-45 perc torna vagy séta. Este egy kis olvasás, nyugtató zene és 8 óra alvás többet használ mint a méregdrága vitaminok. A multivitaminból pl azt sem tudni mi szívódik fel. Összevegyítenek mindent ami gátolja egymás felszívódását. Pénzkidobás. Amivel nem tudsz ártani egy kisebb dózisú kb 150 mgos c vitamin meg b komplex. Az utóbbit nem ajánlott tartósan szedni. Elég egy pár hetes kúra aztán pár hét szünet. Mahnéziumot is lehet szedni de nem kell nagy dózis. Mellé ajanlott a kálcium is mert kimeríti a kálcium raktárakat. 2:1 aranyban kell szedni a kálciumból kell a több.és minimum 3 óra különbséggel.

Igyál elég vizet kerüld a feldolgozott élelmiszereket mert a tartósítószer altat, kisebb adagokat egyél könnyű etelkből. Sok zöldség gyümölcs. Alkohol és cukros ételek italok nem ajanlottak. Ennyi. :) Ha mindez nem segít akkor napközben igyál egy kávét.

ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen se bírtam az aktakukac létet. 🤷🏼‍♀️ Lehet alapból ezzel is gond van, hogy baromi uncsi egyhelyben ülni
tegnap 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!