Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki antidepresszánst szed,...

Aki antidepresszánst szed, segített a depresszióján?

Figyelt kérdés
2023. szept. 19. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Az egyik baràtnôm szedi és azt mondta, hogy segitett rajta.
2023. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Segített, de hozott magával elviselhetetlen mellékhatásokat, ami miatt abbahagytam a szedését.
2023. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, szedem és segített. Azóta minden rendben.
2023. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen mellékhatások? Mennyi idő volt, mire hatott?
2023. szept. 19. 11:55
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem az első pár napban émelygés, de hamar elmúlt. Egy hónapon belül hatott.
2023. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Èn is szedtem, olyant ami növeli a szerotonin szintjét az agyban és ezáltal jobb kedvem lett, kevésbé kavartak fel olyan dolgok amik amúgy kicsapták a biztosítékot. Viszont úgy éreztem magam, mintha egy buborékban lennék, és onnan bentről nézném az életet amint zajlik. A dolgok nem érintettek meg annyira (de éppen ez a lényeg, ugyebár), sokkal lazább voltam. Kb 1 év után abbahagytam, mert éreztem, hogy jobban vagyok, plusz érezni akartam jobban a dolgokat. Ezt nem tudom értelmesebben leírni. Hát éreztem újra a dolgokat, és most mélyebbre zuhantam, mint azelőtt.

Most megint depressziós vagyok, de nem merek elkezdeni semmit szedni, megpróbálom leküzdeni KBT terápiával meg rendszeres pszichológushoz járással. Szerintem hosszú távon úgyis csak az ad megoldást, ha megtanulom leküzdeni magam.

2023. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, több évtizede szedem, s használ
2023. szept. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,használt,de a megoldás jó esetben a pszichoterápia,ami a problémát segít megoldani s nem a tüneteket.


Természetesen a gyógyszer szedése bizonyos helyzetekben életbevágóan szükséges,hogy alkalmas legyen a páciens a pszichoterápiára és élhetővé váljon az ő élete is.

2023. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!