Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, akinek segített az...

Van olyan, akinek segített az antidepresszáns szedése?

Figyelt kérdés

Egy napja voltam pszichológusnál, aki úgy ítélte meg, hogy kérjek időpontot egy pszichiátertől, mivel nem kizárt, hogy gyógyszeres kezelés szükséges. Kérdezte egyébként, hogy nem vagyok-e a gyógyszerek ellen, de végülis azt válaszoltam, hogy amennyiben szükséges, akkor elkezdem szedni. Azért az antidepresszánsokra kérdeztem rá, mert depresszióra utaló tünetekkel kerestem fel a pszichológust, és gondolom ha a pszichiáter is úgy ítéli, akkor azt fog nekem felírni.

A kérdés azokhoz szólna, akik szedtek/szedik antidepresszánst: nektek segített összeszedni magatokat? Úgy érzem, én jelenleg elég mélyen vagyok, ezért sem utasítom el a gyógyszeres kezelést. Ha esetleg rossz tapasztalatotok van, azt is írjátok le kérlek, mindenre kíváncsi vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm!

25/L



2021. szept. 24. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én tavaly december elején kezdtem el szedni, ugyanígy, nagyon mélyen voltam, szorongtam is, hipohonderkedtem, és úgy ítéltem meg hogy eddig féltem a gyógyszerektől, de inkább az mint ez a végeláthatatlan ágyban fekvős önsanyargatás. Hát az első két hét elég para volt, kicsit rásegített a rosszra, de az eleje ilyen, elég fura is néha. De szóval ez ilyen, tudtam is hogy lehet ilyen, aztán szépen lassan elkezdett az egész jóra fordulni, múltak el a tüneteim, kezdtem évek óta először jól lenni, jól érezni magam. Egy két hónapig össze voltak zavarodva a szexuális funkcióim, de még az is elmúlt valamikor asszem harmadik hónap körül.

Na meg igen, mellette tolok pszichoterápiát heti szinten, szóval nem csak a gyógyszert szedem, nem is tervezem örökké szedni, kb míg a terápia tart.


Összességében egy nagyon jó dolog arra, ha nem tudnál enélkül "életképes" lenni, hogy összeszedjen, és tudj foglalkozni magaddal, a probléma valós gyökereivel. Enélkül nekem nem menne ez se.


Ha van még kérdésed, kérdezz nyugodtan.

28

2021. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!😊 Igen, erre sajnos én is számítok, hogy az első hetekben nem lesz kellemes, de remélhetőleg javul, mert most elég kilátástalannak érzem az életet. Csak azért tettem fel a kérdést, mert sokaktól hallottam rossz tapasztalatokat is (pl érzelmi kiüresedés) de most úgy érzem, hogy érdemes megpróbálni, mert ezek a mellékhatások még mindig jobbnak tűnnek, mint a depressziós tünetek. Én amúgy kiegyensúlyozottságot is várok tőle, mert kb mindenen képes vagyok elsírni magamat, már attól, ha valaki csúnyán néz rám.

Még annyit akartam kérdezni tőled, ha nem bánod, hogy te elsőre megtaláltad a neked megfelelő gyógyszert? Mert ezt is sokat olvastam már, hogy valakinek nem válik be az első antidepresszáns.

2021. szept. 24. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én scippát kaptam elsőnek, az be is vállt. 10 mg-t szedek belőle.

Ez egy modern gyógyszer a mellékhatásai alulmaradnak a pozitív hatásokkal szemben. Ezek az érzelmi kiüresedés, stb, inkább a régebbi antidepikre voltak jellemzőbbek, vagy ha valaki túl sokat szed, és/vagy túl régóta.

2021. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Balogh Zsozsó ***** válasza:
100%
Szia. Nekem.is segített. Az elején rosszul voltam tőle, de utána egyre jobban. Ha úgy érzed, hogy mostmár egyedül nem tudsz kilábalni ebből a helyzetből, bátran szedd a gyógyszert.
2021. szept. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, most picit megnyugtattatok😊 Remélem nekem is beválik majd, amennyiben felírják.
2021. szept. 25. 10:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok ismet. Majd írd meg ha van kedved, hogy kaptál-e!
2021. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok féle antidepresszánst szedtem. Mindegyik segített kb 2 hónapig

Után rászoktam és inkább a mellékhatásokat élvezhettem mint 40 kiló felszedése

2021. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szorongás szociális közegben szinte teljesen megszűnt, de minden olyan üresnek tűnik, semmi kedvem semmihez sem.
2021. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!