Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-nél/kényszerbetegségnél...

OCD-nél/kényszerbetegségnél mi segített számotokra?

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja benne vagyok főleg agresszív gondolatok terén jön ki, mintsem kényszercselekvések olyan 80-20-ba osztódik le. Rexetint szedek kb 1-1.5 hónapja 20 mg-ot ami elnyomja valamelyest, de sokszor teljesen máshogy érzem magam, mint amikor még nem szedtem gyógyszert. Főleg a szeretteim felé irányulnak ezek a gondolatok, és borzasztóan félek tőle hogy emiatt elmúlik az irántuk érzett szeretetem. ( lehet ez is csak egy kényszergondolat ). Sokat dolgozom, es nemreg lett vege parkapcsolatomnak is, es mostansag azt erzem nem erdekel semmi, nem kot le semmi, folyton szorongok valamin, negativ vagyok, es felek.

2021. nov. 5. 16:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"de sokszor teljesen máshogy érzem magam, mint amikor még nem szedtem gyógyszert."

Rexetin mellékhatása.

2021. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"borzasztóan félek tőle hogy emiatt elmúlik az irántuk érzett szeretetem"


Nem fog. A kényszergondolatok alapvetően énidegenek, én 10 éve élek velük, az érzelmi életem nem változott különösebben. Hozzá lehet is lehet szokni valamelyest, meg lehet tanulni nem odafigyelni rá (ha elkezdesz rájuk figyelni attól sokkal rosszabb lesz).


Nekem a szerotonin visszavételgátlók (pl Rexetin) nem igazán váltak be, most Amitrexet szedek, ez antipszichotikum, erre a betegségre nem tipikus, de nekem bevált. Annyi bökkenő van csak vele, hogy elég drága, ha nem pszichotikus BNO kódra írják fel.


Pszichológushoz jársz? Az is sokat tud segíteni (a kényszergondolatokat nem mulasztja el, de segít együtt élni velük).

2021. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#1 nem tudom mitol javulna.
2021. nov. 5. 21:00
 4/20 A kérdező kommentje:
#2 Csak nehez nem odafigyelnem, mert ez bassza el minden egyes napom sajna. Nem tudok benne hinni, hogy lesz-e ujra olyan eletem, mint regen. Az antipszichotikum gondolatatol is irtozok az SSRI-be is nagyon nehezen mentem bele. Neked mi a tapasztalatod vele? Ezt nem skizoknak szoktak felirni? Jarok, csak ritkan munkambol adodoan, es meg nemregota. Olyan remenytelennek erzem ezt. Sok dolgot elhallgatok a pezichologus/pszichiater elol, mert nem merem elmondani.
2021. nov. 5. 21:04
 5/20 anonim ***** válasza:

Én 7 évig szedtem paroxetint (Rexetin) 20mg-ot és rengeteget segített. Tény, hogy nem voltam ennyire súlyos eset mint te (persze ez idéző jelben). Sima delresszió volt. Rengeteget változtam pozitív irányba tőle, családom lett és sikerült stabilizálnom a dolgokat.

Elhagyni nehéz de nem lehetetlen.

A te eseted bonyolultabb sokkal, de leírtam a tapasztalatom a gyógyszerrel kapcsolatban, hátha segít valamit. Nem akarom a fellebekbe dicsérni de nekem valóban segített, meg vagyok győződve róla. 32/F

2021. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én kb 3 hete küzdök ezzel a problémával! Kényszergondolatom van és főleg a szeretteim iránt! Már bejöttem a pschiiátriára is de nem érzek javulást.olyan gondolatok vannak bennem hogy bántom a szeretteimet ezek ilyen agresszív gondolatok! Nem tudom mit tegyek! Ezzel mostmár tényleg együtt kell élni?
2021. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

"Ezt nem skizoknak szoktak felirni?"


De igen, csak tízszer akkora dózisban, mint ahogy én szedem. De lehet a te orvosodban amúgy fel sem merülne, hogy antipszichotikumot adjon, ez amennyire én tudom elég új fejlemény a kényszergondolatok terápiája terén. Az SSRI terápia a bevett gyakorlat, van akinél beválik, van akinél nem.


"Sok dolgot elhallgatok a pezichologus/pszichiater elol, mert nem merem elmondani."


Hát pedig csak úgy tudnak segíteni ha elmondasz nekik mindent. Hidd el, nem fognak megbélyegezni, vagy elszörnyülködni azon amit mondasz. Az a dolguk, hogy egész nap ilyeneket hallgassanak, van benne tapasztalatuk. Tudom, hogy a kényszergondolatokról nehéz beszélni (pont az énidegenségük miatt), de muszáj.


"Ezzel mostmár tényleg együtt kell élni?"


Igen. A gyógyszer és a pszichoterápia sokat tudnak segíteni, de a betegség teljesen elmúlni nem nagyon szokott.


Kedves 7. válaszoló! Ha nem értesz egy témához, akkor mi a f...-ért pofázol bele? A kényszergondolatoktól szenvedő betegek NEM veszélyesek senkire és semmire. A kényszergondolat alapvető tulajdonsága, hogy a hallucinációval és a tévképzettel ellentétben a beteg én idegenként éli meg, bűntudatot, szorongást érez miatta, és pont emiatt soha nem valósítaná meg. Ne tévesszük össze a skizofrénekkel, az teljesen más!

2021. nov. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#7 Na az ilyen emberek miatt bélyegzik meg az amúgy teljesen átlagos életet élő embereket, akiknek van valami másokra nem veszélyes mentális problémájuk. Igen egy orvos biztos emberek közé engedne minket, ha közveszélyesek lennénk. Agymosás helyett tájékozódj inkább.
2021. nov. 6. 01:30
 9/20 A kérdező kommentje:

"De igen, csak tízszer akkora dózisban, mint ahogy én szedem. De lehet a te orvosodban amúgy fel sem merülne, hogy antipszichotikumot adjon, ez amennyire én tudom elég új fejlemény a kényszergondolatok terápiája terén. Az SSRI terápia a bevett gyakorlat, van akinél beválik, van akinél nem."


Nekem úgy érzem használ valamennyit, csak még nem eléggé, meg 1-1.5 hónap azt mondta a doki még nem elég teljes véleményt alkotni, főleg ha már elnyomja valamelyest ezeket bennem, és relatíve jobban vagyok már most, csak vannak nagyon rossz napok főleg, hogy már lassan 10 napja folyamat dolgozok, és hulla kimerült vagyok. De sok napom nagyon jó igaz a szexuálisvágyam csökkent bár ez nem is baj, mert túl sok volt belőle :D Egyébként én anno azt olvastam, hogy azért nem szoktak erre antipszichot felírni, mert a kutatások alapján "hatástalannak" bizonyult, de többeknél hallottam hogy nekik segített. Remélem nekem nem lesz rá szükségem.


"Hát pedig csak úgy tudnak segíteni ha elmondasz nekik mindent. Hidd el, nem fognak megbélyegezni, vagy elszörnyülködni azon amit mondasz. Az a dolguk, hogy egész nap ilyeneket hallgassanak, van benne tapasztalatuk. Tudom, hogy a kényszergondolatokról nehéz beszélni (pont az énidegenségük miatt), de muszáj."


Igen csak félek hogy bedugnának egy pszichiátriára meg hogy olyanokat írnának rá a papíromra.


Igen. A gyógyszer és a pszichoterápia sokat tudnak segíteni, de a betegség teljesen elmúlni nem nagyon szokott.


Azt mondták a dokik, hogy elvileg nem olyan súlyos lehet nálam a stresszhelyzet okozza, ami elfog múlni idővel szóval bizakodó vagyok.

2021. nov. 6. 01:58
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem dugnak be a pszichiátriára és olyanokat sem írnak rá a papírodra nyugi. Én elég cifra dolgokat meséltem a kezelőimnek és egyik sem küldött zárt osztályra. Fel tudják mérni ki az aki ön- és közveszélyes és ki az aki szar szorongásos kényszeres dolgokkal szenved.
2021. nov. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!