Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A legjobb barátom 85 éves...

A legjobb barátom 85 éves apukája nincs jól. Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

A bácsi kb 4 hete nem hajlandó enni, emiatt nincs széklete. Voltak is már a sürgősségin mert másfél hétig semmi széklet nem volt és egy falatot nem volt a bácsi hajlandó enni. Aztán nem is iszik, mert fél, hogy éjjel be fog vizelni. Így kezd kiszáradni is. Nagyon rossz természetű bácsi fiatal kora ellenére, mindig magát sajnáltatja, mikor a felesége haldoklott rákban, akkor is az volt a fő problémàja, hogy vele mi lesz, ha a néni meghal.

A barátom azt mondja, napról napra gyengébb az apja, de semmi kaját nem fogad el. Írtak neki Nutri drinket, de nem hajlandó meginni. Nem tudom, mi lesz ennek a vége. Kórházba nem hajlandó befeküdni, hogy legalább infúziót kapjon kiszáradás ellen. Mit lehet tenni ilyen emberrel ilyen esetben? Szellemileg amúgy teljesen friss.


2023. szept. 23. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Hogyhogy mi lesz a vége? Az, hogy meghal. Nem értem a kérdést. Mért kéne bármit tenni? És mért gondolod, hogy önzőség, ha egy férj aggódik, hogy mi lesz vele, ha a felesége meghal?
2023. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A vége az lesz, hogy a kiszáradás és alultápláltság miatt kórházba kerül, ahol majd intravénásan táplálják. Ekkor már ellenkezni sem lesz ereje. 85 évesen viszont ez már kb egyenlő a halállal. Érdemes készülni erre sajnos.
2023. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
A sajnos szóval vitatkoznék. Ez az ember már nem akar élni. Senkit nem szabad önrendelkezési joga birtokában akarata ellenére kórházba kényszeríteni.
2023. szept. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért gondolom önzőségnek, mert sosem tudnám magam a párom vagy bármely szerettem elé helyezni. Végülis hogy is szól az eskü? Jóban, rosszban, betegségben, egészségben... Na most a nénit a legjobb barátom gondozta a legvégéig, az apukája meg addig a haverokkal a kocsmában sajnáltatta magát, hogy jaj ki fog főzni, ha az asszony meghal, meg ki fog rá mosni, aztán este hazaesett, lefeküdt a másik szobában aludni, míg a legjobb barátom pelenkázta meg a hányásból mosdatta ki nap mint nap az édesanyjàt. Akkor is azt gondolom, ez nem feltétlen az ő feladata lett volna.

Hát igen, ha így halad a bácsi valószínűleg úgysem fog használni neki semmi ha nem működik együtt. Én azt látom rajta, hogy be van fordulva, holott igazából semmi olyan történés nem volt ,ami ezt nála kiváltotta volna. Ezért furcsa az egész.

Amúgy Köszönöm a nagyon empatikus válaszokat. A bácsi baromira retteg és rettegett mindig is attól, hogy valami baja lesz és meghal. Szóval szerintem most sem erre készül, egyszerűen makacs és senkire nem hallgat és nem érti meg, hogy ha csak pár falat kaját is, pár korty innivalót is de kellene. Mert közben meg attól retteg, hogy meg fog halni, ami valljuk be, ha így folytatja, valószínűleg meg fog történni.

2023. szept. 23. 15:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyeske, nem akar meghalni, retteg a haláltól.
2023. szept. 23. 15:29
 6/11 A kérdező kommentje:
Négyes ! De , akar élni, és retteg a haláltól.
2023. szept. 23. 15:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Az meg Szerintem tök érthető, ha akit szeretünk, annak akarunk segíteni. Ha nem makacs és hagyja.
2023. szept. 23. 15:31
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Honnan tudod, hogy retteg a halálról? Mondta neked, barátocska-kérdezőcske? Ha eszénél van és nem akar meghalni, akkor eszik. Olyan nincs, hogy tiszta tudattal nem akar meghalni, de visszautasítja az ételt-italt.
2023. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Ahogyan beszélsz róla, abban semmi szeretet nincs!
2023. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Legyen nektek igazatok és szép napotok is. Sziasztok.
2023. szept. 23. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!