Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha kb. felemelem a lázamat...

Ha kb. felemelem a lázamat +-0.2, 39 fokra, kinyírva a patogéneket (hiszen ezért van láz) rendszeresen, akkor hamarabb gyógyulok?

Figyelt kérdés

És ott van mellettem az algopyrintől kezdve a cataflam igaz az enyhe lazcsillapító.


Meg vannak vizes (szobahőm.) torolkozok amiket a fővénákra és artériákra rakok.


Sajnos nincs időpont háziorvoshoz konzultációra mert asszistensen keresztül megy a dolog, ő meg alig veszi fel. Szóval magamra maradtam. Nem tudok máshoz menni.


Bevallom ma megcsináltam 38.9 lett, akkor gyorsan 2 algopyrn és törölközők. Szív vert rendesen, fej lüktetett me ilyenek. Reggelre úgy keltem remegek, nem tudom mekkora lázam volt. Szedek 2 féle antiepileptikumot is, lehet az mentett meg egyébként az epilepszától, mert 38.9-en nem is remegtem közel sem. De reggel mint egy huntington betegnek.


Tüdő fáj, mély lélegzés felejtős, örülök ha a szív nem veri ki a mellkasom.


Szóval 39 re felvittem de 38.6 nál már bevettem a gyógyszereket (2 algopyrin meg 1 antiepileptikum amit kell szednem) amikor láttam hogy 39.0 pont, akkor törölközők a főverőerekre/vénákra, kivéve a nyak, meg persze a testpárologtatás kb. meztelenül Így ment le 38.3 ra. Most már 37.8, van étvágyam, ivás vágyam (víz), ettem gyümölcsöt na ilyenek.


A 39 fok nem a legkellemesebb viszont. Olyan mintha picit.. nemtom ittál volna úgy 1 - 1.5 sört úgy hogy soha nem ittál alkoholt olyan %-ban. Szóval alkohol-szűz vagy na.


A baj az, hogy nem tudok beszélni a háziorvossal, 39 fokkal meg sétálni tudok jó de nem hosszú útra magánba, plusz nem is tudnám kiperkálni.



2023. okt. 14. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát vannak emberek, akik szeretnek kísérletezni… A láz a szervezet egyik utolsó próbálkozásai közé tartozik, h legyőzze a kórokozókat. Amolyan minden mindegy alapon ezt még megpróbálja. Értsd: sokszor hatékony, de rohadt káros.
2023. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Hogy érted, hogy "felvitted"?


A láz a szervezet válasza a kórokozók megjelenésére, azzal veszi fel a harcot ellenük (a kórokozók nem szeretik, könnyebben legyőzik őket a fehérvérsejtjeink, nagyon leegyszerűsítve). Ha a közérzet nem rossz (felnőtt esetében nincs durva fejfájás, ízületi fájdalom, izomfájdalom stb.) akkor NEM ajánlott a lázcsillapítás, hagyni kell, hogy a szervezet dolgozzon. Sok folyadékot, meleg teát, leveseket, gyümölcsöt kell fogyasztani, hogy pótolja az ember az izzadással elvesztett hőt, és pihenni, aludni.


Na most a te esetedben az antiepilptikum miatt nem tudom mennyire probléma ha felmegy a lázad, de hívd fel a háziorvosod, beszéld meg vele. Nem kell odamenni, meg nem is értem, hogy mit kéne kiperkálnod?

2023. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!